Joanna Lewandowska – Niebo dla złodziejek - Sopocka Premiera Płyty

Joanna Lewandowska – Niebo dla złodziejek - Sopocka Premiera Płyty
Swoim potężnym głosem, głębią przekazu i aranżacjami poruszy każdą niemalże publikę.
Gdzie?
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
20 lipca 2018 od 19:30

"Niebo dla złodziejek" jest piątą, jubileuszową płytą Joanny Lewandowskiej. Tytuł przedsięwzięcia powstał w trakcie wywiadu z redaktorem wieloletnim z Polskiego Radia, czyli Zbigniewem Krajewskim. Nawiązuje on do sformułowania humorystycznego, którym określają artystkę inny muzycy, a także słuchacze: „złodziejka piosenek”. Sama zainteresowana potwierdza, iż wyszukuje perełki, później odnajduje trzecie, a także czwarte dno z zakurzonych tekstów, a szczególnie męskich, stara się przeżywać je po swojemu, potem oddaje ludziom wraz z całym ładunkiem uczuć oraz energii. Interpretacje artystki, nadają starym już utworom nowe życie.

Swoim potężnym głosem, głębią przekazu i aranżacjami poruszy każdą niemalże publikę. Czasami sama o sobie mawia, iż jest kameleonem, jednak nie zmienia kolorów, ale emocje i nastroje. W zależności od słuchaczy i miejsca uderza w najodpowiedniejsze struny, by dotrzeć do serc publiki. Stara się spoić ze sobą dwa, tylko na pozór odległe światy, jak: świat muzyki improwizowanej oraz ważny i mądry tekst. Całkowicie nowe spojrzenie na tylko z pozoru dobrze znane piosenki.

Płyta zawiera, tak znane i "skradzione" piosenki, jak również nowe. "Skradzione" Zbigniewowi Wodeckiemu, Agnieszce Osieckiej, Andrzejowi Zausze i formacji Sztywny Pal Azji są ikonami piosenki polskiej, jak na przykład: „Uciekaj moje serce”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Lubię wracać, tam gdzie byłem i „Wieża radości, wieża samotności”. Artystka zaśpiewa także piosenki, które zostały specjalnie dla niej napisane. A pośród premier wykonane zostaną, między innymi: „Niebo dla złodziejek” - utwór tytułowy autorstwa Marka Bartkowicza do muzyki własnej, jak również „Golgotę” od Jana Wołka, zaś do muzyki kompozytora norweskiego Espena Leitenaczy, jak również „Dojrzewanie” - tekst Marii Guzy oraz grupy: „Niebo dla złodziejek”.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Joannie Lewandowskiej będzie towarzyszyć Paweł Stankiewicz, który zajmie się gitarami. Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go lipca 2018 roku, do sopockiego Teatru Atelier imienia Agnieszki Osieckiej, znajdującego się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl