João de Sousa - koncert
Do nagrania "Ideal" João de Sousa zaprosił wokalistkę jazzową wybitną wręcz oraz równocześnie autorkę tekstu w polskim języku, czyli Dorotę Miśkiewicz.
Gdzie?
Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
Kiedy?
10 marca 2019 od 20:00
Za ile?
30 zł

„Ideal” jest trzecią płytą João de Sousa, utrzymaną w romantycznym, słodko-gorzkim brzmieniu, styl vintage. Portugalczyk znalazł w nim ścieżkę ku szczęśliwemu połączeniu melancholii z własnego podwórka z sentymentalizmem prosto z Polski. Jest jednak daleki od konwencjonalności i monotonii.

Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów, które są śpiewane w języku ojczystym artysty. Do nagrania "Ideal" João de Sousa zaprosił wokalistkę jazzową wybitną wręcz oraz równocześnie autorkę tekstu w polskim języku, czyli Dorotę Miśkiewicz. Nie jest to jednak jedyny akcent polski, ponieważ w albumie znajdą Państwo również coverpiosenki Krzysztofa Komendy, jak między innymi: „Była pogoda” (z obrazu filmowego, pod tytułem: „Niewinni czarodzieje”).

Natomiast wyżej wspomniana „Ideal” stoi na granicy różnych gatunków muzycznych. Dociekliwsi usłyszą tutaj inspiracje muzyką samego Nicka Drake'a, Toma Waitsa, Caetano Veloso, Salvadora Sobrala lub nawet Portishead (trip-hop). Artysta swoimi myślami chętnie zatem powraca do lat dziewięćdziesiątych wieku XX. Do nagrania tego materiału João powiększył swoją formację o dętą sekcję, a także zaprosił do współpracy kwartet smyczkowy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 10-go marca 2019 roku, do krakowskiego Klubu Piękny Pies, znajdującego się przy ulicy Bożego Ciała 9. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl