Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jesienny wieczór przy świecach

Jesienny wieczór przy świecach
 
Repertuar zespołu obejmuje pozycje należące do dawnej muzyki religijnej i świeckiej, która wykonywana jest na instrumentach historycznych.
gdzie?Zamek Królewski w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
kiedy?20 września 2017 od 18:00
za ile?20 zł

Zamek Królewski w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej ma zaszczyt zaprosić na Jesienny wieczór przy świecach, który odbędzie się 20 września, o godzinie 20:00. Podczas spotkania wysłuchać będzie można koncertu zespołu Canor Anticus, który zaprezentuje muzykę wczesnego baroku charakterystyczną dla królewskich dworów nad Wisłą i Tamizą. Podczas spotkania dr habilitowany Hubert Kowalski zaprasza na wykład zatytułowany "Zabytki w nurcie Wisły - badania archeologiczne dna rzeki".

Zespół Canor Anticus pojawił się na muzycznej scenie w Warszawie już w 1970 roku. Od 1995 roku prowadzi działalność pod nadzorem Marcina Zalewskiego, który z grupą związał się już w 1971 roku. Cantor Anticus koncertował podczas wielu festiwali muzyki dawnej. Były to przede wszystkim polskie sceny. Między innymi: w Ciechanowie, we Wrocławiu, Cieszynie, Bydgoszczy, Kamieniu Pomorskim, Częstochowie, Kielcach, Kętrzynie, Olsztynie, Lublinie, Narolu, Białymstoku, Koszalinie, Szczecinie, Tarnowie, Łodzi, na krakowskim Wawelu. Cantor Anticus zaprezentował się również na scenie czeskiego Cieszyna oraz na Cyprze w Nikozji. Zaznaczył swą obecność w wielu filharmonicznych salach rozsianych po całej Polsce. Był w Pałacu w Wilamowie, w Studiu Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego. Regularnie pojawia się na warszawskiej scenie w Zamku Królewskim.

Repertuar zespołu obejmuje pozycje należące do dawnej muzyki religijnej i świeckiej, która wykonywana jest na instrumentach historycznych. Rok 1996 to data szczególna dla Cantor Anticus. W tym roku zespół wydał album muzyczny noszący tytuł „O Królach polskich". Płyta obejmowała utwory polifoniczne charakterystyczne dla Polski XVI oraz XVII wieku. Był to pierwszy album nagrany przez konsort polski viol da gamba. Kolejny album powstał w roku 1997 i obejmował staropolskie kolędy. Album nagrany został z gościnnym udziałem kurpiowskiej śpiewaczki Apolonii Nowak. Trzeci krążek ujrzał światło dzienne w 1998 roku, a muzycy z formacji Canor Anticus tym razem towarzyszą Andrzejowi Hiolskiemu - wybitnemu śpiewakowi w programie kolędowym.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl