Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Jesienne wędrówki z przyrodnikami
 
Podczas wędrówki porozmawiamy na tematy związane z ekologią lasów, sposobami zagospodarowania a strefami ochronnymi oraz użytkowaniem polan - koszeniem i wypasem.
gdzie?Tatrzański Park Narodowy
Chałubińskiego T. 42a, 34-500 Zakopane
kiedy?19 listopada 2016 od 09:00 do 14:00
organizatorTatrzański Park Narodowy

Złota polska jesień to czas idealny na wycieczki i wędrówki po górach. Jak śpiewają harcerze, "jesienią góry są najszczersze", więc warto wybrać się rodzinnie na spacer...

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42a organizuje raz w miesiącu, w sobotę, wycieczki adresowane do rodzin i dzieci. Z uwagi na ogromne zainteresowanie letnimi wędrówkami TPT postanowił kontynuować wyprawy także jesienią. Jeżeli okaże się, że zainteresowanie jest duże, zostaną zaproponowane również inne terminy. Udział w wyjściach nie wymaga żadnych nakładów finansowych, wystarczy tylko dobrze się przygotować. Grupy zorganizowane nie są naszym targetem, planujemy spędzać ten czas familijnie.

Najbliższa wycieczka już 19 listopada, o godzinie dziewiątej w CEP Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybierzemy się w teren na około pięć godzin. Podczas wędrówki porozmawiamy na tematy związane z ekologią lasów, sposobami zagospodarowania a strefami ochronnymi oraz użytkowaniem polan - koszeniem i wypasem.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Jesienne wędrówki poprowadzą pracownicy Parku, zajmujący się na co dzień edukacją. Cykliczne spotkania będą się zaczynały o wyznaczonej godzinie, w umówionym miejscu. Uczestnicy wycieczek powinni zadbać o odpowiedni strój: przeciwdeszczową odzież, obuwie górskie i mieć ze sobą odpowiedni na wędrówki ekwipunek. Wykupując bilet wstępu i wchodząc na teren TPN wycieczkowicze powinni być świadomi jakie zagrożenia potencjalnie wynikają z bycia w górach. Muszą liczyć się z tym, że nagle może załamać się pogoda, z góry może spaść kamień lub drzewo, mogą się pośliznąć, upaść na kamienistym szlaku lub z wysokości, mogą też na swej drodze spotkać dzikie zwierzęta, żmije czy niedźwiedzie. Pamiętając o tym wszystkim, na własną odpowiedzialność biorą udział w wyprawie.

Przewodnicy mają możliwość odmówienia udziału w wędrówce osobom nieodpowiednio zachowującym się i źle wyposażonym, jeżeli tylko ocenią, że brak wyposażenia lub zachowanie uczestnika zwiększa ryzyko wypadku. Wędrownicy natomiast mogą zrezygnować ze spaceru w dowolnym jego momencie i samodzielnie dokończyć wycieczkę.

Zachęcamy wszystkich turystów, aby dołączyli do nas i razem z dziećmi skorzystali z możliwości poszerzenia wiedzy przyrodniczej i na temat działań Tatrzańskiego Patrku Narodowego. Wędrujcie z nami! Oferujemy edukację i zdrowe spędzanie czasu w jednym!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl