Jesienna nuda pod nóż: Joanna Knitter Blues & Folk Connection - koncert

Jesienna nuda pod nóż: Joanna Knitter Blues & Folk Connection - koncert
Chociaż blues był zawsze ważną składową śpiewanej przez wokalistkę muzyki, to zasadniczo jest jej bliżej do folku amerykańskiego oraz muzyki country.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
6 października 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Joanna Knitter jest bardzo dobrze znana w Trójmieście. Została obdarowana interesującą i niezwykle ciepłą barwa głosu artystka, która posiada naturalną lekkość w śpiewaniu, a to z kolei pozwala jej na realizowanie się w przeróżnych muzycznych stylach. Jazz oraz swing śpiewa głównie w prowadzonym dzięki nestorowi jazzu trójmiejskiego, saksofoniście, a także wieloletniemu animatorowi sceny Przemkowi Dyakowskiemu formacji „Take it Easy”.

Na koncie posiadając udział w soulowych i funkowych projektach, Knitter jest najlepiej kojarzona z bluesową estetyką (znajdowała się nawet wysoko w podsumowaniu wokalistek roku, tak w magazynach jak „Twój Blues”, czy też „Jazz Forum”), ale chociaż blues był zawsze ważną składową śpiewanej przez wokalistkę muzyki, to zasadniczo jest jej bliżej do folku amerykańskiego oraz muzyki country, czy im podobnych, jakie śpiewa na czele składu autorskiego „Joanna Knitter Blues & Folk Connection”.

Współtworzy go ze wspaniałymi muzykami trójmiejskimi, którzy są dobrze znani miłośnikom jazzu. Właśnie z tą formacją Joanna Knitter w Żaku zaprezentuje Państwu swój nowy materiał, o jakim mawia, że będzie to z całą pewnością muzyka dynamiczna, na pewno pojawią się teksty w języku angielskim, ponieważ w języku polskim artystce wychodzi Stare Dobre Małżeństwo, w najgorszym zaś razie Sławomir. Harmonicznie bliżej ma być do folku i rocka, niżeli do jazzu, jednak improwizacje kolegów czerpią raczej garściami własnie z jazzu. Brzmi to dość ogólnikowo, ale musicie Państwo uwierzyć artystce na słowo, że będzie to ciekawe i dobre. Będzie również głośne. Jednak nie zbyt głośne, bo wokalista nie znosi hałasu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 6-go października 2019 roku, do gdańskiego Kubu Żak, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl