Jesienna nuda pod nóż: Bluszcz, Ate - koncert

Jesienna nuda pod nóż: Bluszcz, Ate - koncert
Minął już rok i Bluszcz ma zamiar pojawić się w Suwnicowej Sali Żaka ze swą nową płytą, noszącą tytuł: „W naszych domach”.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
4 października 2019 od 20:00
Za ile?
35 zł

Od roku 2000 koncertowy sezon w Żaku otwieramy „Jesienną nudą pod nóż”, czyli wspaniałą imprezą o jakże wdzięcznej oraz wiele obiecującej nazwie. Wydarzenie to w założeniu jest okazją szczególnie dla studentów, którzy rozpoczynają studia, aby poznać Klub Żak Dwudziesta odsłona JNpN jest zaplanowana na pierwszy weekend miesiąca październik, zaś jej program jest odzwierciedleniem charakteru muzycznej sceny Żaka. Usłyszycie Państwo jazz, elektronikę, synth pop, a także blues. Ciekawe propozycje i dużo premier.

Jarek Zagrodny/Marcin Mrówka/Romek Zagrodny
Bluszcz w domach

Po koncercie ubiegłorocznym Bluszczu, który odbył się w Żaku pisał Czesław Romanowski, że gdyby miał nazwać jakimś sprytnym określeniem muzykę drugiej z występujących formacji, najbliższe w jego odczuciu byłoby zdanie, iż bardziej taneczny niżeli The Cure, lub mniej przebojowy, ale New Order. Bluszcz wrocławski jest zakorzeniony w muzyce z lat osiemdziesiątych wieku XX bardzo bardzo mocno. Nie jest ujmą dla muzyków wrocławskich, ponieważ na bazie tamtego klimatu tworzą własne i niezwykle gęste (niczym bluszcz), czasami nieco monotonne oraz nie wpadające od pierwszych chwil - jednak dość frapujące, taneczno-pulsujące piosenki, które zdobią poszczególne kompozycje pejzażami gitarowymi.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Minął już rok i Bluszcz ma zamiar pojawić się w Suwnicowej Sali Żaka ze swą nową płytą, noszącą tytuł: „W naszych domach”. Radio Wrocław Kultura za ten album przyznało swa nagrodę Emocje, w zamian za gatunkową, konsekwentną twórczość, jak również za interesujące łączenie dźwięków polskich sprzed trzech dekad oraz współczesnych nam brzmień.

Zespół z Torunia zadebiutował w dziesiątce finałowej Festiwalu Młodych Talentów (Szczecin), gdzie w jury znajdują się: Katarzyna Nosowska oraz Piotr Metz. Brand New Anthem - w tym zestawieniu także pojawiła się formacja pośród artystów z wielkim potencjałem (rok 2017). Nazwa grupy z języka niemieckiego oznacza "oddech". Wiąże się to z charakterem muzyki formacji, która z kolei łączy rozmyte oraz przestrzenne brzmienie, pogłosy i delikatny, melodyjny wokal. Twórczość zespołu na myśli przywołuje estetykę dream popu oraz shoegaze'u. Z końcem roku 2018 zespół wydał swój pierwszy singiel, pod tytułem: „Tonę”.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 4-go października 2019 roku, do gdańskiego Klubu Żak, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl