Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jesień z Bazuną - koncert

Jesień z Bazuną - koncert
 
Usłyszą Państwo też współczesne, chociaż dobrze już znane ballady, pod znakiem tematyki lądowej oraz morskiej, które wykona Kamil Badzioch.
gdzie?AK PG Kwadratowa
Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk
kiedy?3 grudnia 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Jesień z Bazuną, co oznacza już tradycyjną nazwę na spotkanie w kręgu akademickim Politechniki Gdańskiej ze światem utworów studenckich, w ich wielu odmianach.

Ta historia sięga lat dziewięćdziesiątych wieku XX oraz Powtórki z Bazuny AK PG Kwadratowa, rok 1990 w małej i faktycznie kwadratowej sali. 25-go listopada, roku 2007, w niedzielę na Dziedzińcu Północnym Głównego Gmachu PG z okazji pięćdziesięciu lat Studenckiego Parlamentu Gdańskiej Politechniki miał miejsce Koncert Bazuna Bis. Natomiast w latach od 2009 do 2011 odbyły się kolejne wydarzenia, pod nazwą Jesieni z Bazuną. Trwający więc obecnie cykl jest datowany od 2014 roku, który organizują wspólnie Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG. Dzielą wieczory z piosenkami na dwie części.

Część pierwsza, zwana jest galową, w tegorocznej edycji odbędzie się 3-go grudnia, w niedzielę, od godziny 18:00, duża górna sala AK PG - Kwadratowa. Koncert będzie składał się z 2-óch recitali, które umożliwią wsłuchiwanie się, a także w zatrzymywanie się na słowie śpiewanym. Gwiazdami tego roku, części pierwszej będzie: Supertrio, czyli: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Majewski i Łukasz Nowak, a z nimi wystąpi skrzypek Adam Marańda, w programie klasyka studenckiego, szlaku turystycznego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Już od trzydziestu trzech lat działająca Grupa Bez Jacka również zaprezentuje Państwu swoje talenty oraz muzyczne krótkie odwiedziny obiecał także Przyjacielski Krąg: Zuzanna i Dorota "Sowa" Kuziela. Druga część rozpocznie się o godzinie 22:00 i ma jako hasło określone wspólne śpiewanie piosenek pochodzących sprzed półwiecza, które zawarte są we wznowionym po pięćdziesięciu latach historycznym Śpiewniku Sucharka, w roku 2017. Natomiast na scenie zobaczymy Wojciecha Klocka oraz Wacława Nowickiego. Ale udział zapowiedział również sam Sucharek - Zygfryd Kwiatkowski, który jest redaktorem wydawnictwa.

Usłyszą Państwo też współczesne, chociaż dobrze już znane ballady, pod znakiem tematyki lądowej oraz morskiej, które wykona Kamil Badzioch. Zatem zapraszamy serdecznie na późnojesienne święto, na którym będzie można w atmosferze kameralnej pomarzyć, zasłuchać się i pośpiewać wspaniałe utwory. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl