Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jerzy Bożyk Trio - koncert świąteczny

Jerzy Bożyk Trio - koncert świąteczny
 
Artystę od lat można usłyszeć na deskach Piwnicy pod Baranami podczas Letniego Festiwalu Jazzowego oraz Yapy - Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Turystycznej Piosenki w Łodzi.
gdzie?Kornet live music club
Aleja Zygmunta Krasińskiego 19, 31-111 Kraków
kiedy?22 grudnia 2016 od 20:00
za ile?bezpłatnie

22 grudnia krakowski klub Kornet live music zaprasza na świąteczny koncert artysty, który od lat kojarzony jest z krakowskim rynkiem muzycznym. Na klubowej scenie przy alei Zygmunta Krasińskiego 19 usłyszeć będzie można, na pewno, świetny koncert! Decyduje o tym nazwisko artysty – Jerzego Michała Bożyka.

Artysta występujący czasami pod pseudonimem Boży Jerzyk urodził się we Lwowie 7 maja 1941. Jest absolwentem łódzkiego Liceum Muzycznego (1959r). Krakowski wokalista jazzowy i kompozytor tuż po szkole rozpoczął współpracę z „Tiger Rag”,„Silver Jazz” i „The Jazz Five Boys”. Do roku 1976 artysta związany był kontraktami w Finlandii, Szwecji i Czechosłowacji. Boży Jerzyk ma za sobą państwowy egzamin piosenkarski, który zdawał w 1977 roku u profesora Bardiniego. Wydarzenie to otwarło kolejny etap w jego życiu – pobyt na Uniwersytecie w Łodzi, gdzie rozpoczął studia teatrologiczne.

Zakończył je w 1985 roku. Jerzy Bożyk to postać nietuzinkowa. To nie tylko wybitny muzyk jazzowy, lecz również lingwista, teatrolog, tłumacz z języka słowackiego, działacz niepodległościowy („Strzelec” Związek Strzelecki, KPN) oraz promotor polskiego autostopu, cyklista, turysta i przewodnik górski po Szlaku Orlich Gniazd oraz innych atrakcjach Małopolski. Jerzy Bożyk od 1982 roku jest członkiem „Beale Street Band” zespołu jazzowego. Artystę od lat można usłyszeć na deskach Piwnicy pod Baranami podczas Letniego Festiwalu Jazzowego oraz Yapy - Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Turystycznej Piosenki w Łodzi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

22 grudnia Jerzy Bożyk Trio wystąpią w Klubie Klubie Kornet w Krakowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Muzycy wchodzą na scenę o godzinie 20:00. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl