Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jazzu Malusieńki - koncert

Jazzu Malusieńki - koncert
 
Włodek Pawlik jest polskim kompozytorem, a także pianistą jazzowym.
gdzie?Dom Rekolekcyjny Górka
Ks. Kaszelewskiego K. 9, 34-500 Zakopane
kiedy?21 stycznia 2018 od 18:00

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wyjątkowy koncert kolęd, który zostanie wykonany przez Włodka Pawlika i Ewę Urygę. Artystka jest laureatką Grammy oraz współczesną Ellą Fitzgerald - tak niektórzy w branży mówią o niej. Będzie to pierwszy taki koncert na Podhalu, na którym artyści zagrają razem.

Włodek Pawlik jest polskim kompozytorem, a także pianistą jazzowym. W roku 2014 zdobył nagrodę Grammy, kategoria Best Large Jazz Ensemble Album, krążek "Night in Calisia", która została nagrana razem z trębaczem, nazwiskiem Randy Brecker, a także z Orkiestrą Kaliskiej Filharmonii oraz Włodek Pawlik Trio. To zarazem pierwsza taka nagroda Grammy w polskim jazzie.

W dorobku kompozytorskim artysty, w bliskości jazzowych utworów, znalazły się ścieżki dźwiękowe z filmów fabularnych oraz dokumentalnych, muzyka pisana do poezji, teatrów telewizji, kantata, opera, utwory na symfoniczną i kameralną orkiestrę, muzyka baletowa, muzyka przeznaczona dla spektakli teatralnych, czy dla radiowych słuchowisk. Od lat dziewięćdziesiątych lider zespołu Włodek Pawlik Trio współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Wegehaupt, Paweł Pańta, Cezary Konrad. Również współpracował z licznymi znakomitościami amerykańskiego oraz polskiego jazzu, jak na przykład: Janusz Muniak, Scott Hamilton, Randy Brecker, Billy Hart, Mike Stern, Richie Cole, Tom Kennedy, jak również Western Jazz Quartet. Także występował z gwiazdami polskiej popowej muzyki.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Dyskografia artysty obejmuje 30 albumów autorskich, które zostały wydane w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Album, pt.: "Night In Calisia" zyskał w naszym kraju status podwojonej platyny. Ewa Uryga jest wybitną wokalistką, która ma na swym koncie liczne nagrody muzyczne, poruszające się w przeróżnych muzycznych gatunkach, Skończyła ona Muzyczną Akademię w Katowicach, wydział Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Prowadziła współpracę z orkiestrą radiową rozrywkową, której dyrektorem był Jerzy Milian, Katowice, nagrywał, miedzy innymi: Włodzimierz Nahorny, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Jacek oraz Wojciech Niedzielowie, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Jagodziński, Włodek Pawlik i inni. Jest autorką siedmiu płyt autorskich, a w tym dwóch w Nowym Yorku. Rozpoczynała tam współpracę z muzykiem legendarnym - Markiem Soskinem.

Teraz przygotowuje ona muzyczny materiał, by nagrać kolejną płytę z muzykami amerykańskimi, z którymi podejmowała ostatnio współpracę i koncertowali razem, tak w kraju, jak i za granicą. Także pomysłodawczyni oraz kierowniczka muzyczna cyklu koncertów przy Śląskiej Filharmonii, Katowice. Na koncert zapraszamy 21-go stycznia 2018 roku, do Zakopanego - Dom Rekolekcyjny Górka. Zaczynamy o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl