Jazzanova (Live) 'The Pool' + Jazzpospolita

Jazzanova (Live) 'The Pool' + Jazzpospolita
Panowie mają za sobą eksperymenty z latin jazzem, a usłyszeć to można, między innymi, w kompozycji „Tres Bien”.
Gdzie?
Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
Kiedy?
15 września 2018 od 20:00
Za ile?
95 zł

Progresja Music Zone serdecznie zaprasza na koncert dwóch formacji muzycznych, które łączy podobna nazwa oraz bliskie kręgi inspiracyjne. 15 września na scenie przy ulicy Fort Wola 22, o godzinie 20:00 pojawią się: Jazzanova oraz Jazzpospolita.

Jazzanova to grupa pochodząca z Berlina. Ten niemiecki DJ/producencki, o którym rzec można kolektyw, został założony w roku 1995. Jazznova jest jednym z pierwszych oraz głównych zespołów, które tworzyły i tworzą w nurcie "nu jazz". Grupa nie stroni także od chilloutu oraz jazz house.

Panowie mają za sobą eksperymenty z latin jazzem, a usłyszeć to można, między innymi, w kompozycji „Tres Bien”. Jazznova nawiązuje także i czerpie z polskiej szkoły jazzu. Wyraźnie zaznacza to stylistyka albumu z 1999 roku. Krążek nosi tytuł "Jazz from Poland 1963-1975". Formacja powiązana jest z Sonar Kollektiv oraz Compost Records (wytwórnie płytowe. 21 października 2008 roku światło dzienne ujrzał drugi pełnowymiarowy album zespołu zatytułowany Of All the Things. Ostatnia produkcja Jazznovej to płyta z maja 2012 roku, nosi ona tytuł "Funkhaus Studio Sessions".

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

W pracy nad materiałem brał udział wokalista Paul Randolph. Jazzanova to grupa uwielbiana przez fanów współczesnych brzmień jazzowych. Do Polski powrócą z materiałem z krążka „The Pool”, który premierę miał całkiem niedawno (bo 29 czerwca 2018 r.) oraz z nowiuteńkim singlem zatytułowanym „Rain Makes The River”. W albumie „The Pool” usłyszeć można, między innymi, intrygujący wokal szkockiej artystki Rachel Sermanni. Kawałek z jej udziałem nawiązuje do debiutu kolektywu sprzed dekady.

Grupę Jazzpospolita śmiało nazwać można jednym z najciekawszych zjawisk muzycznych na scenie polskiego jazzu. Grupa pochwalić się może edycją sześciu płyt oraz trzystoma koncertami. A wszystko to zaledwie w dziewięć lat. Już od początku swej działalności odważnie wymykali się gatunkowym kwalifikacjom. Jazzpospolita działa w czteroosobowym składzie: perkusja, gitara, klawisze, bas. I w tym układzie wypracowali własne, rozpoznawalne brzmienia oraz zdobyli liczną grupę sympatyków.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl