Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jazz on the Roof Top: Kuba Lechki Quintet

Jazz on the Roof Top: Kuba Lechki Quintet
 
Kuba Lechki Quintet jest formacją muzyczną, w której pracują artyści na co dzień związani z Wrocławiem, Trójmiastem, Zieloną Górą oraz Katowicami
gdzie?TARAS BAR 13, na dachu Hotelu Monopol
Modrzejewskiej H. 2, 50-071 Wrocław
kiedy?21 czerwca 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Artyści z formacji muzycznej Kuba Lechki Quintet z przyjemnością informują, że kolejny koncert grupy odbędzie się w nietypowej, letniej, niezwykle widowiskowej scenerii dachu Hotelu Monopol. Na koncert zapraszają Hotel Monopol & Vertigo. Jazz on the Roof Top odbędzie się 21 czerwca o godzinie 20:00.

Kuba Lechki Quintet jest formacją muzyczną, w której pracują artyści na co dzień związani z Wrocławiem, Trójmiastem, Zieloną Górą oraz Katowicami, szczególnie z jego jazzowymi rewirami. Grupa powstała z inicjatywy muzyka, Kuby Lechkiego i miała stanowić podsumowanie studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim, na kierunku jazz oraz muzyka estradowa. Aktualnie, perkusista ma status studenta jazzu i uczy się w klasie perkusji u doktora Przemysława Jarosza z wrocławskiej Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego. Zespół "Kuba Lechki Quintet" tworzą studenci i absolwenci tej uczelni.

Kwintet charakteryzuje się klasycznymi, mainstreamowymi brzmieniami z domieszką free-jazzu, post-bopu, hard-bopu, a także jazzu modalnego. Często aranżują kombinacje trąbki oraz saksofonu tenorowego, które występują w roli frontline'u, na tle rytmicznej sekcji, która składa się z kontrabasu, fortepianu oraz perkusji. Dzięki tym kompilacjom powstają bardzo klasyczne brzmienia charakterystyczne dla jazzu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W repertuarze zespołu "Kuba Lechki Quintet" pojawiają się utwory, które składają hołd wielkim mistrzom jazzu. Są to zwykle autorskie aranżacje, a także kompozycje autorskie wszystkich członków zespołu.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl