Jazz na Politechnice - Immortal Onion - koncert

Jazz na Politechnice - Immortal Onion - koncert
Płyta jest wysublimowana i przepełniona młodzieńczą energią. Przemyślana oraz dopracowana nawet w drobnych szczegółach, a jednocześnie daleko jej do spojrzenia klasycznego na jazz.
Gdzie?
AK PG Kwadratowa
Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk
Kiedy?
28 lutego 2018 od 18:00
Za ile?
10 zł

Już 28-go lutego zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Akademickiego Klubu Gdańskiej Politechniki „Kwadratowa”, gdzie będzie miał miejsce pierwszy koncert w granicach nowego cyklu, pod nazwą: „Jazz na Politechnice”. Bilety na to wydarzenie są w cenie 10 złotych. Jazzowe trio, pod nazwą „Immortal Onion” pojawi się przed Wami, które w swej twórczej drodze nie lęka się nawiązywać do licznych gatunków muzycznych. Słychać w ich piosenkach wpływy, między innymi jazzu, filmowej muzyki, minimalizmu, muzyki elektronicznej, fusion, a nawet metalu progresywnego.

Immortal Onion Trio powstał w roku 2016, na wiosnę. Inspiracją do powstania formacji byli sami artyści, jak: Hiromi Uehara, Esbjörn Svensson, czy Tigran Hamasyan. Klasyfikacja muzyki grupy Immortal Onion jest bardzo trudna, ponieważ sami muzycy w swej twórczości nie lękają się nawiązywać do licznych gatunków. Pomimo tak ogromnej rozbieżności stylów, w których zespół się obraca, potrafili stworzyć swój własny i rozpoznawalny język. Charakterystyczne brzmienie zawdzięczają w dużej mierze umiejętnemu połączeniu skomplikowanych rytmicznie oraz energicznych fragmentów z transowymi, minimalistycznymi, a także lirycznymi tematami.

Płyta jest wysublimowana i przepełniona młodzieńczą energią. Przemyślana oraz dopracowana nawet w drobnych szczegółach, a jednocześnie daleko jej do spojrzenia klasycznego na jazz. Ważny wydaje się tutaj być nastój, który zespół buduje i zmienia, a cały czas tworzy wciągającą oraz filmową atmosferę. Tak opisuje album Jakub Knera z noweidzieodmorza.com.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Trio, które jest niezwykle pomysłowe, którego pierwszy krążek jest jednym z ważniejszych debiutów w ostatnim dziesięcioleciu - Czesław Romanowski, Festiwal Jazz Jantar. Muzyka zespołu zaświadcza o wielkiej wszechstronności oraz wyobraźni, które są podparte wręcz doskonałą techniką, co daje efekt po prostu wybuchowy. Tak opisuje ich natomiast Gazeta Magnetofonowa, numer 3, z roku 2017.

Album zaś dostępny jest na YouTube, Spotify oraz AppleMusic.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl