Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jazz Band Młynarski-Masecki

Jazz Band Młynarski-Masecki
 
Pierwsze jazzowe polskie piosenki powstały pod koniec dwudziestych lat tamtego wieku.
gdzie?Teatr Muzyczny Roma - Duża Scena
Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa
kiedy?11 marca 2019 od 18:30
za ile?89 zł

Przedwojenny jazz polski nigdy jeszcze nie był bliżej współczesnej publiczności. Za sprawą zespołu Młynarski-Masecki oraz ich płyty, noszącej tytuł: „Noc w wielkim mieście” obecnie przeżywa swą drugą młodość. Na przeciw panującej opinii, muzyka jazzowa nie trafiła do naszego kraju na falach Radia Wolna Europa, które było wówczas słuchane po kryjomu.

Pierwsze jazzowe polskie piosenki powstały pod koniec dwudziestych lat tamtego wieku. Wielcy kompozytorzy, a pośród nich sławy, jak między innymi: Henryk Wars, bracia Artur oraz Henryk Gold, czy też Jerzy Petersburski, zasłuchiwali się w albumach zza oceanu, czy też z Berlina, a także tworzyli przeboje na potrzeby kabaretów, filmów, rewii i teatrów, jak również na zamówienia wytwórni płytowych, które były coraz liczniejsze, na przykład: Columbia i Syrena Record. Marcin Masecki - wybitny pianista wraz z synem słynnego poety, jakim był Wojciech Młynarski - Janem Emilem Młynarskim – współtworzyli formację odwołującą się do starych tradycji polskich jazzowych orkiestr z międzywojnia. Podczas ścierania kurzy z zapomnianych dawno piosenek, tchnęli jednocześnie nowe życie w te utwory, tym samym zapisując nową i niezwykle barwną historię muzyki. Repertuar Jazz Bandu obejmuje nieznane w większości swingowe utwory oraz tanga, z których kompozytorzy krajowi byli znani na całej kuli ziemskiej. Projekt jest skupiony wokoło ducha jednego z popularniejszych i wybitniejszych śpiewaków międzywojnia: Adama Astona i Henryka Warsa - pianisty, który był wówczas najważniejszym polskim kompozytorem i aranżerem.

Aranżacje Marcina oraz głos Janka całości nadają nowy oddech, tym samym czynią muzykę użytkową i aktualną, taką do wzruszeń oraz do tańca. Zostali docenieni także przez fonograficzną branżę i otrzymali Fryderyka 2017 (Teledysk Roku,piosenka, pod tytułem: „Abduł Bey”).

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy bardzo serdecznie już 11-go marca 2019 roku, do warszawskiego Teatru Muzycznego Roma, znajdującego się przy ulicy Nowogrodzkiej 49. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30, a bilety wstępu kosztują 89 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl