Jaromír Nohavica - koncert
Piosenki Nohavicy posiadają charakter bardzo różnorodny. Znajdują się pośród nich, tak pieśni poetyckie, wypełnione zadumą ballady, jak również wesołe, rubaszne nawet pieśni.
Gdzie?
Klub Stodoła - Main Stage
Stefana Batorego 10, 02-591 Warszawa
Kiedy?
31 maja 2019 od 20:00
Za ile?
129 zł

O godzinie 19:00 zostaną otwarte drzwi, a o godzinie 20:00 nastąpi początek koncertu. Po wielkim sukcesie koncertów w roku 2016, które zdobyły świetny odbiór słuchaczy, Jaromír Nohavica wraca do Stodoły. Piosenkarz czeski, jest również autorem tekstów i poetą, który wystąpi przed Państwem na deskach Klubu dwa razy, 31-go maja i 1-go czerwca 2019 roku.

Piosenki Nohavicy posiadają charakter bardzo różnorodny. Znajdują się pośród nich, tak pieśni poetyckie, wypełnione zadumą ballady, jak również wesołe, rubaszne nawet pieśni. Twórczość artysty zamieszkującego pogranicze kultur (Śląsk Cieszyński) jest przesiąknięta także akcentami polskimi, Nohavica mówi swobodnie w języku polskim. Niektóre z jego piosenek, a zwłaszcza podczas koncertów, wykonywanych jest po polsku.

Chociaż swoją pierwszą autorską płytę wydał w roku 1988, to jego studyjnym projektem premierowym był album, pod tytułem: „Mikimauzoleum” (rok 1993). Stał się on jednym z najpopularniejszych wydawnictw muzycznych w Czechach. Aranżacje nowatorskie jak na tamte czasy tworzył Karel Plíhal. Następny studyjny projekt, pod nazwą: „Dziwny wiek” zdobył Czeskie Grammy w zamian za album roku w 1996. Zaś w roku 2009 na światło dzienne wyszła dwupłytowa wersja, pod tytułem: „Świat według Nohavicy”, gdzie znajdowały się piosenki autora w tłumaczeniu na język polski oraz wykonywane przez artystów polskich.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Występy na żywo naszego artysty w kraju cieszą się wielkim zainteresowaniem, natomiast sale koncertowe wypełnią się po brzegi. Fani Jaromíra Nohavicy mają więc okazję, by usłyszeć artystę na żywo już 31-go maja, a także 1-go czerwca 2019 roku, w warszawskim Klubie Stodoła, znajdującym się przy ulicy Stefana Batorego 10. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 129 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl