Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jamal - koncert

Jamal - koncert
 
Album, na który składa się trzynaście kompozycji potrafi zaskoczyć brzmieniem gitarowym, riffami rockowymi oraz melodyjnością.
gdzie?Forty Kleparz
Kamienna 2-4, 30-001 Kraków
kiedy?12 października 2017 od 19:00
za ile?35 zł

Założono zespół w roku 1999, w mieście Radom. Inicjatorem przedsięwzięcia był Łukasz Borowiecki oraz Tomasz Mioduszewski. Na początku panowie zajmowali się jedynie rapem, jednak wraz z upływem czasu członkowie grupy zainspirowali się reggae muzyką. W roku 2001 formacja zawiesiła działalność, natomiast jej członkowie zajęli się innymi projektami. W tamtym czasie odniosła sukces nowa grupa Mioduszewskiego, o nazwie Le Illjah. W roku 2004 zespół Jamal wznowił swoją działalność.

Przez jakiś czas zespoły te funkcjonowały równolegle, jednak z powodu nieporozumień Mioduszewski postanowił odejść z Le Illjah. W roku 2005 ukazał się debiutancki album formacji, pod tytułem: "Rewolucje". Kolejne dwa lata spędzili, koncertując razem z jazzowymi muzykami. Po przejściu kilku zmian personalnych formacja ostatecznie wydała w roku 2008 płytę, pod tytułem: "Urban Discotheque". W roku 2013 ukazał się trzeci krążek Jamala, noszący tytuł: "Miłość". Album, na który składa się trzynaście kompozycji potrafi zaskoczyć brzmieniem gitarowym, riffami rockowymi oraz melodyjnością.

W roku 2014 formacja pojawiła się na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju. Była jednym z Gości na trasie Męskie Granie, wzięła również udział w projekcie Kultura TV "Europejski Stadion Kultury", w którym utworzyła wspaniały duet z zespołem białoruskim The Toobes. W roku 2014 w trakcie koncertu jesiennego w klubie warszawskim Stodoła mieli wręczoną złotą płytę przez przedstawicieli Warner Music Polska, za płytę: "Miłość".

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert zespołu Jamal, który odbędzie się już 12-go października 2017 roku, w krakowskim Forty Kleparzu, znajdującym się przy ulicy Kamienna 2-4. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 35 złotych, a rozpocznie się ono o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl