Jak Zwał Tak Zwał (JZTZ) - koncert
Manualność tych form potrafi pobudzić do refleksji, przełamuje schematy, a także otwiera wyobraźnię.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
8 czerwca 2018 od 21:00
Za ile?
20 zł

Zespół JZTZ na żywo wykonuje kompozycje, które czasami przypominają nam bardziej pętle muzyczne, a niżeli klasyczne piosenkowe podziały. Natomiast podkłady w wersjach pół-playbecków, które kojarzą się z fachową pracą specjalistów od festiwali, są swoistym wyjściem ku muzycznej improwizacji instrumentalnej połączonej z realizacją diaskopowych wizualizacji.

Są wykonywane w czasie koncertów na żywo, ilustrują teksty utworów, zatem prowokują oraz bawią. Starają się podkreślić klimat lekko surrealistyczny swoich występów. Manualność tych form potrafi pobudzić do refleksji, przełamuje schematy, a także otwiera wyobraźnię.

Teksty sprawiają czasami wrażenie tylko czczej zabawy słowem oraz podążającymi tuż za sobą skojarzeniami, zaś w odsłonie drugiej przekraczają gatunkowe obciążenia, równocześnie tworząc obyczajowo całkiem kontrowersyjną narrację.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Formacja JZTZ swym przedsięwzięciem relaksuje, a to dzięki stylistycznej różnorodności: od pieśni nadmorskiej jarmarcznej, która opatrzona jest ornamentem operowego śpiewu, poprzez kpiarskie wycieczki ku popularnym gatunkom (kościelna oaza lub hip-hopolo) do trochę zwyczajnego rocka, electro, czy też dub. Natomiast wykonawczo jest to czysta, syntetyczna wręcz czytelność oraz realizacja dźwięku, jednocześnie w tekście, jak również w muzyce w połączeniu sugestywnymi bądź mylącymi wizualizacjami jest wyzwaniem kulturalnym dla bardzo wyrobionego odbiorcy.

Na koncert zapraszamy Państwa serdecznie już 8-go czerwca 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl