Jacek Stęszewski TriO - koncert
Jacek Stęszewski jest twórcą piosenek od wielu lat, ale dopiero w roku 2012 podjął decyzję, by nagrać pierwszą solową płytę.
Gdzie?
Klub Buda w Krakowie
Czapskich 2, 31-110 Kraków
Kiedy?
13 kwietnia 2019 od 19:30
Za ile?
30 zł

Jacek Stęszewski przyszedł na świat w roku 1980, w Katowicach. Jest pieśniarzem i kompozytorem prezentującym muzykę, która pochodzi z pogranicza poezji śpiewanej oraz miejskiego folku. Najważniejsza jednak w twórczości artysty jest, poza muzyką, od której ciężko się uwolnić, warstwa tekstowa. Teksty są gęste od metafor, naładowane skojarzeniami oraz stylistycznymi środkami, nie zbyt często pojawiającymi się we współczesnych tekstach. Należałoby raczej powiedzieć, że to poezja. Ponieważ słowa piosenek Jacka Stęszewskiego są najwyższej próby poezją, przybraną w przepiękne melodie gitarowe, opierające się na skrzypcach, pulsującym tłusto kontrabasie, wiolonczeli, która jest iście nastrojowa, perkusji oraz akordeonie. Liryczne, pełne zadumy, jednak równocześnie energetyczne i wesołe.

Artysta jak przyznaje, lubi najbardziej w życiu tworzyć utwory oraz je śpiewać. To samouk, który nie posiada wykształcenia muzycznego, zaś artystyczną niezależność przedkłada ponad wszystko, zjednuje mu to rzesze wiernych fanów, którzy są zachwyceni jego ujmującym uśmiechem i bezpośredniością.

Jacek Stęszewski jest twórcą piosenek od wielu lat, ale dopiero w roku 2012 podjął decyzję, by nagrać pierwszą solową płytę. Zaprzyjaźniona firma wydawnicza wrocławska, pod nazwą: Lou&Rocked Boys, wydała „Księżycówkę” i dała mu wolną rękę w artystycznych sprawach. To wiele znaczy dla artysty, który wówczas, bez skrępowania, może rozwinąć skrzydła pod czyimś czujnym okiem.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl