Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jacek Kleyff - koncert

Jacek Kleyff - koncert
 
Styl formacji jest osadzony na syntezie reggae i muzyki etnicznej - to rytmy folkowe, jak również rockowe.
gdzie?Topos Cafe
Al. Niepodległości 804, 81-809 Sopot
kiedy?8 czerwca 2017 od 19:00
za ile?45 zł

W roku 1970 razem z Michałem Tarkowskim oraz Januszem Weissem, Jacek Kleyff założył Salon Niezależnych i trzy razy wygrali Famę, był wówczas studentem architektury. W jego życiorysie, który spokojnie starczyłby na długometrażowy film oraz na kilka książek, jest także miejsce na zbieranie zarobkowe szyszek, opozycyjną działalność, fascynację religią buddystyczną, malarstwem, czy też pracami na wysokościach. Jego największą miłością była jednak zawsze muzyka i tak pozostało do dziś.

Po wygranych, kolejnych już Famach Salon Niezależnych znalazł się błyskawicznie u szczytu kariery. Kabaret był nawet szykanowany, a powodem tego był jego wydźwięk polityczny, natomiast w roku 1976 został ukarany ostatecznie przez PRL-owskie władze bardzo surowo, bo zakazano mu występować. Jacek przeprowadził się na wieś. Przerwa w działalności scenicznej regularnej trwała do 1986 roku. Wtedy założona została Orkiestra Na Zdrowie. Zaproszono grupę na pierwszy w historii Przystanek Woodstock, który odbył się w roku 1995. Od razu zdobyli nagrodę główną od publiczności zwaną: "Złotym Bączkiem".

Zespół działał głównie na 4 godzinnych "próbach otwartych", w których brała udział duża publiczność z całego kraju. Członkowie zespołu, to co robią, określają jako muzykę ONZ. Jest ona naturalna, pasująca do ruchu oraz do słuchu, a także silnie oparta w rytmie. Styl formacji jest osadzony na syntezie reggae i muzyki etnicznej - to rytmy folkowe, jak również rockowe. Wielokrotnie ulegał zmianom skład grupy, występowali w niej (niektórzy nadal to robią) liczni muzycy, jak na przykład:

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

* Antonina Krzysztoń
* Aleksander Korecki
* Kuba Sienkiewicz
* Słoma
* Daniel Słomiński
* Ania Patynek
* Jacek Osior "Łoś"
* Joanna Zawłocka
* Sebastian Pikula
* Wojciech Morawski "Morawiec"
* Artur Świtkowski "Świtek"
* Iga Kazimierczyk
* Jacek Mazurkiewicz

Dzisiaj Jacek Kleyff koncertując regularnie, śpiewa piosenki pochodzące z czasów Salonu Niezależnych, a także z okresu Orkiestry Na Zdrowie i dzięki temu dwie części muzycznego życiorysu mogą komponować się w całość, spójną i jedną. Twórczość Jacka jest także inspiracją dla innych artystów, między innymi dla Ewy Błaszczyk, Kuby Sienkiewicza, Maryli Rodowicz, czy też dla grupy Akurat. Fragmenty lapidarnych oraz przenikliwych tekstów trafiły już na stałe do potocznego języka.

Posiada on osobowość charyzmatyczną, jest erudytą pełnym dowcipu oraz wielkiego dystansu do samego siebie. Za mało tutaj miejsca, żeby opisać tak wielobarwną personę jak Jacek - trzeba go po prostu posłuchać.

Na koncercie, który odbędzie się w Topos Cafe Jacek Kleyff wystąpi z następującym składem:

* Ania Patynek zagra dla Państwa na przeszkadzajkach, na djembe oraz zaśpiewa. Jest czołową krajową perkusjonistką znaną na przykład z:

- Voo Voo
- Trebunie Tutki
- Justyna Steczkowska
- Maryla Rodowicz
- Budka Suflera
- Brygada Kryzys
- Zbigniew Hołdys
- Teatr Akt
- Adam Sztaba
- Mamadou Diouf

W roku 2007 artystka nagrała z formacją Hey album, pod tytułem: "Hey unplugged".

Poza tym:
* Jacek Mazurkiewicz zagra na kontrabasie. Jest on pełnoprawnym artystą. Poznaliśmy go jako wszechstronnego i znanego nie tylko w kraju, choć młodego artystę. Grywa oraz nagrywa z Mikołajem Trzaską, Projektem Limborski, Andrzejem Przybielskim, jak również solo: 3FoNIA.

Zapraszamy, tym samym, na koncert który odbędzie się już 8 czerwca 2017 roku, w sopockim Topos Cafe.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl