Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

J. D. Overdrive - koncert

J. D. Overdrive - koncert
 
Rok 2010, styczeń przyniósł zmianę nazwy na znana nam J. D. Overdrive z początkowej - Jack Daniels Overdrive.
gdzie?Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
kiedy?26 października 2017 od 19:30

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie formację J. D. Overdrive, która została założona przez Michała Stemplowskiego "Stempla" - gitarzystę. Na początku założyciel wraz z Maciejem Rutkowskim "Luksusem" pracowali nad materiałem zespołu. W roku 2008, w marcu został nagrany materiał debiutancki formacji, czyli EP-ka, nosząca tytuł: "Pure Concentrated Evil". Rok 2010, styczeń przyniósł zmianę nazwy na znana nam J. D. Overdrive z początkowej - Jack Daniels Overdrive. Stało się tak, ponieważ grupa otrzymała pismo od właściciela firmy Jack Daniel’s, który zakazał używania tej nazwy. W roku 2011, w maju wyszło wydawnictwo muzyczne pełnowymiarowe, które nosiło tytuł: "Sex, Whiskey i Southern Blood".

Natomiast ich drugi longplay, noszący nazwę: "Fortune Favors The Brave" pokazał się w naszym kraju w roku 2013, 13-go maja, dzięki nakładowi Metal Mind Productions. Rok 2013, październik - basistą w zespole staje się Marcin Łyźniak pseudonim "Stasiu". Udzielał się on zresztą w trakcie koncertów formacji w postaci muzyka sesyjnego. Zakończyła się tym samym współpraca z Łukaszem Pomietło "Peo". Zaś trzecia płyta zespołu z Katowic, nosząca nazwę: "The Kindest of Deaths" miała swoją premierę w roku 2015, 13-go kwietnia w Europie, a na terenie USA również w roku 2015, 5-go maja, dzięki nakładowi Metal Mind Productions.

Roku 2016, 31-go październik - grupa zadecydowała, aby wypuścić nakładem własnym split z kolektywem wrocławskim Palm Desert. Na tej płycie, noszącej tytuł: "Rusted Into Oblivion" znajduje się osiem piosenek, cztery z nich skomponował i nagrał zespół J. D. Overdrive, natomiast cztery pozostałe wyszły spod szyldu samego Palm Desert.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 26-go października 2017 roku, w krakowskim Klubie Piękny Pies, znajdującym się przy ulicy Bożego Ciała 9. Wydarzenie rozpoczniemy o godzinie 19:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl