Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

IV Singer Jazz Festiwal: Rolf Kühn & Minim Experiment

IV Singer Jazz Festiwal: Rolf Kühn & Minim Experiment
 
Zespół tworzą również utalentowani muzycy młodego pokolenia jazzowego z kontynentu europejskiego
gdzie?Skwer Hoovera (pomnik Mickiewicza)
Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
kiedy?2 września 2017 od 21:00
za ile?bezpłatnie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na występ światowej sławy saksofonisty i klarnecisty jazzowego Rolfa Kühn - Residenta Guest edycji Festiwalu Singer Jazz. Wystąpi on wraz z muzykami, którzy tworzą międzynarodowy projekt, o nazwie Minim Experiment. Koncert odbędzie się w Warszawie, Skwer Hoovera (pomnik Mickiewicza) już 2 września 2017 roku. Wydarzenie bezpłatne, będzie miało miejsce przy Krakowskim Przedmieściu 60a.

Minim Experiment oparty jest na kompozycjach oryginalnych gitarzysty oraz lidera, nazwiskiem Kuba Wójcik. Zespół tworzą również utalentowani muzycy młodego pokolenia jazzowego z kontynentu europejskiego:

* perkusista - Albert Karch
* kontrabasista z Włoch - Luca Curcio

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Projekt, minimalistyczny w duchu, eksploruje jazzowe rejony, awangardy i muzyki improwizowanej. „Dark Matter” - to wydana w roku 2016 płyta stworzona przez trio, która została okrzyknięta Debiutem Roku według Polish-Jazz.blogspot.

Klarnecista oraz saksofonista jazzowy światowej klasy - Rolf Kuhn/Rolf Kühn. Jest on także laureatem najważniejszej nagrody przyznawanej przez niemieckich krytyków Ehrenurkunde 2009, jak również nagrody, pod nazwą BZ-Kulturpreis. Pierwszy swój koncert dał w roku 1948, natomiast w latach 50-tych w USA (mieszkał tam przez 3 lata) okrzyknięty został pierwszym muzykiem niemieckim jazzowym. Przez wiele lat przyswoił sobie historie jazzu oraz osiągnął maestrię, w świetnym wydaniu, zaś dźwięki, które potrafi wyczarować, są różnorodne stylistycznie i niepowtarzalne - przepełnione dynamiką oraz radością, jednocześnie pełne elegancji i ciepła.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl