Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza” – wernisaż wystawy

Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza” – wernisaż wystawy
 
Pierwszy raz w tym Muzeum zaprezentowane zostaną wszystkie karty zachowane z czystopisu oraz brudnopisu wielkiego poematu Mickiewicza
gdzie?Muzeum Pana Tadeusza - Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-106 Wrocław
kiedy?29 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Pana Tadeusza

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, o Innych stronach rękopisu sławnego "Pana Tadeusza". Wernisaż odbędzie się już 29 września 2017 roku, o godzinie 18:00, we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza - Kamienicy Pod Złotym Słońcem, znajdującym się przy Rynku 6. Wystawa potrwa od 30 września 2017 roku do 5 listopada tego roku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pierwszy raz w tym Muzeum zaprezentowane zostaną wszystkie karty zachowane z czystopisu oraz brudnopisu wielkiego poematu Mickiewicza. 18 kart zachowanych razem z manuskryptem "dzikowskim", a także z rękopisem Objaśnień, pokazane zostaną w Muzeum jako wystawa czasowa, która zresztą wniknie w kompozycję stałą. Nasza wystawa opowie Państwu nie tylko o losach tego rękopisu, ale pokaże również proces zmian, jakie zachodziły w czasie pisania, których dokonał sam autor. Otworzy ponownie dyskusję jaką pełni poemat w polskiej kulturze.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl