Impreza taneczna tango
Warto przypomnieć, że tango amerykańskie wywodzi się z peryferii Buenos Aires. Stanowiło chwilę oddechu dla najmniej zamożnych Argentyńczyków.
Gdzie?
Pick&Roll Club
Zamkowa Góra 3-5, 81-713 Sopot
Kiedy?
15 kwietnia 2018 od 19:00 do 22:00
Za ile?
15 zł
Organizator
Pick&Roll Club

Jeżeli nostalgia to kraj, to tango jest jego stolicą… 15 kwietnia stolicą tanga stanie się Sopot,gdzie w klubie Pick&Roll przy Zamkowej Górze 3-5 odbędzie się impreza taneczna z tangiem w roli głównej.

Warto przypomnieć, że tango amerykańskie wywodzi się z peryferii Buenos Aires. Stanowiło chwilę oddechu dla najmniej zamożnych Argentyńczyków. Dzięki tym rytmom mogli oderwać się od ponurej rzeczywistości. Tango pomagało im zatracić się w otchłani muzyki i rytmu.

Obecnie argentyńskie tango nie ma już tak niszowego oblicza, nie musi skrywać się w zakamarkach peryferii miasta. Tylko jedno się nie zmieniło: nadal epatuje magią. To więcej niż taniec, to kultura, to pasja, a dla niektórych całe życie. Tango nieustannie podbija serca pasjonatów, przechodzi renesans niemal na całym świecie. Ten argentyński taniec wypełniony jest wolnością, którą rozumiemy jako wolność i swoboda w przeżywaniu, odczuwaniu emocji i doznań. Tango to rozmowa dwojga ludzi. To podróż, podczas której uczestnicy słuchają się wzajemnie. Tango to czysta przyjemność. Właściwie wystarczą wyłącznie chęci. Jeśli tylko zdecydujemy się na poznanie tanga argentyńskiego i towarzyszyć nam będzie pozytywne nastawienie, to najprawdopodobniej, taniec ten zagości na dłużej w naszym sercu. A może, drogi tancerzu, już na zawsze. Dajmy sobie szansę!

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl