Immersed in Images / Zanurzeni w obrazach - Wernisaż wystawy Głównej MTG 2018

Immersed in Images / Zanurzeni w obrazach - Wernisaż wystawy Głównej MTG 2018
Zanurzeni w obrazach/Immersed in Images - hasło tegorocznej wystawy, to wizytówka wydarzenia, która wskazuje na dostatek i różnorodność współczesnej ikonosfery.
Gdzie?
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków
Kiedy?
6 lipca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki

Serdecznie zapraszamy 6 lipca do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie przy placu Szczepańskim 3a. Pod egidą Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki odbędzie się tu wernisaż wystawy Głównej MTG 2018. Zanurzeni w obrazach/Immersed in Images - hasło tegorocznej wystawy, to wizytówka wydarzenia, która wskazuje na dostatek i różnorodność współczesnej ikonosfery. Widać to wyraźnie w pracach twórców z całego świata. Publiczność kontemplując prace zanurza się w nietuzinkowy świat obserwacji i doznań.

Wśród nich odnajdziemy także komentarze odsłaniające różnorakie aspekty codzienności, odniesienia do zawłaszczeń i przetworzeń, z których utkana jest współcześnie kultura wizualna. Prace artystów zwracają uwagę na wszechogarniającą magię i potęgę obrazu, który potrafi wciągnąć odbiorcę w nieopisany świat doznań, daje przyzwolenie na przeżycie i doświadczanie nowych wrażeń. Pozwala poznać alternatywny punkt widzenia. Uchyla rąbka rzeczywistości sięgając po odmienną perspektywę.

W przestrzeni wystawy zaprezentowanych zostanie prawie trzysta prac. Autorami dzieł są twórcy z trzydziestu krajów świata. Podczas wystawy zaprezentuje się stu piętnastu twórców. Statystyki wskazują na możliwość stworzenia wspaniałego obszaru międzykulturowego dialogu, który zyskał aktualizację w wizualnych formach. Zwiększył również różnorodność estetyk wybieranych przez artystów tworzących w pracowniach rozsianych po całym świecie. Wystawa stanowi pretekst do zadawania pytań o pogranicze graficznego medium, a także relacje między grafiką, malarstwem, instalacją, rzeźbą oraz sztuką video.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki. Wernisaż wystawy zaplanowano na 6 lipca. Otwarcie wystawy, godzina 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl