Ilona Damięcka: Stare - Nowe - Najnowsze

Ilona Damięcka: Stare - Nowe - Najnowsze
W trakcie koncertu obok Ilony Damięckiej na scenie pojawią się: Kuba Wójcik (gitara), Paweł Urowski (kontrabas) oraz Michał Gos (perkusja).
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
3 marca 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

„Stare – Nowe – Najnowsze” tak brzmi tytuł koncertu, na który mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Teatru Boto w Sopocie. 3 marca, o godzinie 21:00 rozpocznie się koncert znanej wokalistki oraz pianistki, związanej ze sceną jazzową w Polsce Ilony Damięckiej. Repertuar koncertowy prezentuje się bardzo interesująco. W trakcie jednego koncertu wysłuchać będzie można ulubionych standardów jazzowych pianistki, do których artystka przyzwyczaiła już publiczność, pojawią się także nowe propozycje. Publiczność Teatru Boto wysłucha utworów wchodzących w skład albumu Monk’s Midnight; kompozycji własnych należących do pierwszej autorskiej płyty zatytułowanej „Hurry Up” oraz najświeższe, debiutujące utwory, które pojawią się na drugiem autorskim albumie artystki.

W trakcie koncertu obok Ilony Damięckiej na scenie pojawią się: Kuba Wójcik (gitara), Paweł Urowski (kontrabas) oraz Michał Gos (perkusja). Zanosi się na niezwykle zróżnicowany w klimacie koncert. Początek wypełnić mają klasycznie zagrane, zaaranżowane i zaśpiewane standardy jazzowe. Potem ma być nieco bardziej melancholijnie, momentami free jazzowo. Ilona Damięcka zaprezentuje się publiczności z nieznanej dotąd strony. Serdecznie zapraszamy, to będzie muzyczna uczta, podczas której dobrze bawić się będą nie tylko miłośnicy jazzu.

Ilona Damięcka to wokalistka, kompozytorka, pianistka. Ukończyła Akademię Muzyczną na Wydziale muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Katowicach. To członek Stowarzyszenia Jazzowych Muzyków. Artystka uczestniczyła w warsztatach jazzowych organizowanych w Puławach oraz Chodzieży. Korzystała z wykładów i warsztatów prezentowanych przez takie sławy, jak: Kuba Stankiewicz, Bogdan Hołownia, Wojciech Niedziela, Artur Dutkiewicz. Ilona Damięcka to laureatka wielu konkursów, między innymi: słupskiego Konkursu Kompozytorskiego imienia Krzysztofa Komedy, gdzie w 1999 roku zdobyła trzecią nagrodę za utwór zatytułowany „Bossa For Bosa” (tekst: Andrzej Schmidt). Artystka od wczesnych lat szkolnych rozwijała się pod okiem pedagoga Wojciecha Niedzieli. U niego pobierała nauki na temat harmonii, stylów jazzowych oraz improwizacji. Pod koniec studiów artystka przeniosła się do Krakowa. W tym niezwykłym mieście, które nazwać można "Tyglem polskiej kultury" współpracowała z Januszem Muniakiem, u którego nauczyła się pracy w zespole.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl