III Koncert Muzyki Filmowej - Sopot Film Festival 2018

III Koncert Muzyki Filmowej - Sopot Film Festival 2018
Na scenie Tarasów przy Pick&Roll Club pojawią się: Paulina Przybysz, a także L.U.C Łukasz Rostowski. Obecność zapowiedzieli także: Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński.
Gdzie?
Tarasy przy Pick&Roll Club
Zamkowa Góra 3-5, 81-713 Sopot
Kiedy?
16 lipca 2018 od 20:00
Za ile?
50 zł

Tarasy przy Pick&Roll Club staną się areną ciekawego wydarzenia artystycznego. W przestrzeni sopockiego klubu przy Zamkowej Górze 3-5 zaplanowano już trzecią odsłonę Koncertu Muzyki Filmowej. Impreza odbędzie się podczas Sopot Film Festival - XVIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Koncert stanowi interesujące wydarzenie muzyczne w wakacyjnym kalendarzu Sopotu. Koncert będzie okazją do prezentacji ciekawego repertuaru, który dobrany został według autorskiego klucza. Większość aranżacji wykonanych zostanie premierowo, przygotowane zostały specjalnie na potrzeby festiwalu. Koncert stanowi kompilację muzyki klasycznej, a także elektronicznych aranżacji. Pojawią się również remiksy przygotowane przez Polską Filharmonię Kameralną Sopot, wykonane zostaną przy szanownym udziale zaproszonych solistów i muzyków.

Na scenie Tarasów przy Pick&Roll Club pojawią się: Paulina Przybysz, a także L.U.C Łukasz Rostowski. Obecność zapowiedzieli także: Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński. Artyści wykonają fragmenty w kompozycjach autorstwa Johana Johannssona, kompozytora z Islandii. Będą to ścieżki dźwiękowe z filmów "Nowy początek", "Teoria Wszystkiego". Muzycy sięgną także po kultową już muzykę z obrazu "Blade Runner 2049". Koncerty stał się imprezą cykliczną. Już po raz trzeci zaprezentowany zostanie w przestrzeni Tarasów przy Wodnym Parku Sopot.

Tegoroczne koncerty to wyprawa między różnymi stanami świadomości oraz przeróżnymi światami. Startujemy z jednego z siedmiu, baśniowych królestw Westeros z kultowego serialu opartego na bestsellerowej sadze "Pieśni lodu i ognia" autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina: „Gra o Tron”. Trasa wiedzie przez tereny poszukiwaczy źródła życia z filmu „Źródło”, przez rewiry dziewiętnastowiecznych osadników z Nowej Zelandii poznanych w filmie „Fortepian”. Szlak poprowadzi w głąb świata pensjonariuszy wypoczywających w szwajcarskim kurorcie (film „Młodość”), aż po kres przestrzeni kosmicznej ukazanej w „Grawitacji” oraz w futurystyczną czaso-przestrzeń Los Angeles z 2049 roku.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Tak jak w poprzednich latach, za program koncertu, koncepcję, dobór utworów oraz scenariusz odpowiedzialni są dyrektorzy Sopot Film Festival: Anna Kądziela-Grubman i Michał Grubman. Już niebawem z festiwalowej sceny popłyną magiczne dźwięki z filmowych obrazów: "Grawitacja", w reżyserii Alfonso Cuaróna, "Fortepian", w reżyserii Jane Campion, "Źródło" w reżyserii Darren Aronofsky'ego, "Blade Runner 2049", w reżyserii Denisa Villeneuve, "Łowca Androidów", w reżyserii Ridley'a Scotta, "Młodość", w reżyserii Paolo Sorrentino,film "Moja Miłość", w reżyserii Maiwena, "Przekleństwa Niewinności", w reżyserii Sophii Coppoli, "The Beach" - "Niebiańska Plaża", w reżyserii Danny'ego Boyle'a, "Sunshine" - "W stronę słońca" , w reżyserii Danny Boyle'a, z seriali "Gra o Tron" oraz "Stranger Things" Serdecznie zapraszamy.Impreza startuje 16 lipca, o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl