II Memoriał Henryka Żyto
Henryk Żyto był wybitnym żużlowcem, który urodził się w Lesznie, zaś karierę żużlową rozpoczął mając siedemnaście lat w barwach miejscowej Unii.
Gdzie?
Stadion Żużlowy w Gdańsku
Zawodników 1, 80-729 Gdańsk
Kiedy?
22 września 2019 od 14:30
Za ile?
15 zł
Organizator
GKŻ Wybrzeże

W niedzielę 22-go września będzie miał miejsce Drugi Memoriał Henryka Żyto. To wybitny trener i zawodnik gdańskiego klubu, który zmarł 7-go marca roku 2018. Edycja Pierwsza naszego memoriału miała miejsce 6 miesięcy po śmierci wielkiej legendy Wybrzeża, jaką niewątpliwie był Żyto. Wówczas zwyciężył Krystian Pieszczek. Tegoroczne zawody mają przyjąć formułę turnieju par. Rywalizacji podejmie się siedem duetów, zaś ich skład złożony zostanie głównie z zawodników, którzy są rozpatrywani pod kątem jazdy - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, sezon 2020.

Henryk Żyto odszedł z tego świata 7-go marca 2018 roku, mając osiemdziesiąt dwa lata. Był wybitnym żużlowcem, który urodził się w Lesznie, zaś karierę żużlową rozpoczął mając siedemnaście lat w barwach Unii miejscowej. Swój wielki sukces osiągnął w roku 1961, wówczas zdobywając tytuł drugiego vice Mistrza Polski Indywidualnego i złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata. W dwa lata potem na arenie krajowej nie odnalazł pogromcy, jak również zdobył tytuł Mistrza Polski Indywidualnego.

Zapraszamy na Memoriał, który odbędzie się już 22-go września 2019 roku, na gdańskim Stadionie Żużlowym, znajdującym się przy ulicy Zawodników 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:30, a bilety wstępu kosztują 15 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl