Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

I Bal Gdański - W Irlandzkim Rytmie - koncert

I Bal Gdański - W Irlandzkim Rytmie - koncert
 
Carrantuohill uznawany jest za jedną z najlepszych grup europejskich w stylu muzyki celtyckiej.
gdzie?Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
kiedy?6 stycznia 2018 od 19:00
za ile?109 zł

Występujący już od trzydziestu lat na scenie, zdobywca Fryderyka za swą muzykę, nagrodzony złotą oraz platynową płytą - to zespół Carrantuohill, któryrazem z Mistrzami Świata wielokrotnymi w irlandzkim tańcu - formacją Salake zaprezentują Państwu nowatorskie artystyczne widowisko w Rytmie właśnie Irlandzkim.

Carrantuohill uznawany jest za jedną z najlepszych grup europejskich w stylu muzyki celtyckiej. Zespół daje koncerty od Moskwy aż po samą Irlandię (Francja, Szwajcaria, Niemcy, Irlandia, Rumunia, Rosja). Mają na swoim koncie także występy w Stanach Zjednoczonych, gdzie występowali, na przykład na zaproszenie osobiste od noblisty-poety Czesława Miłosza. Swe doświadczenie muzyczne formacja Carrantuohill zbierała w trakcie wielu wizyt w Irlandii. Wydali czternaście albumów i współpracowali przy tym z wybitnymi artystami, między innymi: A.M.Jopek, P. Kukiz, S. Sojka, T. Szukalski, K. Ścierański, W. Karolak, U. Dudziak, czy A. Dymna. Zespół to równocześnie laureat nagrody Fryderyka, kategoria etno/folk. Członkowie grupy grają na irlandzkich tradycyjnych instrumentach, jak: tin whistle, skrzypce, bouzuki, bodhran oraz uilleann pipes.

Natomiast zespół Salake jest bardzo znanym i utalentowanym na świecie. Są wielokrotnymi Mistrzami Świata! Zespół pokaże się Państwu w pełnym wymiarze, czyli w formule widowiska klasycznego taneczno-muzycznego, u boku niezwykle doświadczonych muzyków. W mistrzowskim wręcz stylu tancerze zaprezentują Wam najbardziej lubiane przez publiczność elementy tańca irlandzkiego, jednak dodadzą do swojego występu wiele ozdobników, pochodzących z innych tanecznych dziedzin, pokazując jak wielkie jest bogactwo przestrzeni artystycznej.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Po skończonym koncercie, czyli około godziny 20:30 zaczniemy Bal Gdański, który połączymy z wystawną kolacją. Na wydarzenie zapraszamy już 6-go stycznia 2018 roku, do gdańskiej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina. Zaczynamy o godzinie 19:00, zaś bilety wstępu kosztują 109 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl