Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Hungarica, Pozytywka - koncert

Hungarica, Pozytywka - koncert
 
Hungarica to zespół muzyczny z Węgier, który gra głównie w nurcie rocka narodowego.
gdzie?Klub Zaścianek w Krakowie
Rostafińskiego J. 4, 30-072 Kraków
kiedy?12 listopada 2017 od 20:00

Klub Zaścianek w Krakowie przy ulicy Rostafińskiego 4 stanie się sceną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 12 listopada, o godzinie 20:00 na scenie pojawią się formacje: Hungarica oraz Pozytywka.

Hungarica to zespół muzyczny z Węgier, który gra głównie w nurcie rocka narodowego. Grupa założona została w 2007 roku. Warstwa tekstowa grupy skoncentrowana jest na historii państwa węgierskiego oraz losach węgierskiego narodu. Muzycy oscylują wokół rożnych tematów. Są to między innymi tematy związane z etnicznie węgierskimi ziemiami odebranymi Węgrom mocą ustaleń Traktatu w Trianon oraz "Pokoju w Paryżu".

Niektóre utwory negują także kapitalistyczne wartości, a także niektóre ruchy polityczne. Ważną datą okazał się dzień 6 lipca 2015, kiedy to światło dzienne ujrzał polskojęzyczny album formacji zatytułowany Hungarica. Płyta nosząca tytuł „Jöjj el szabadság”, czyli „Przybądź wolności” dostępna jest zarówno na węgierskim rynku muzycznym, jak i w Polsce. W nagraniach wzięło udział dwóch wykonawców zaliczanych do grona legend rocka w Polsce. Gościnnie na płycie pojawili się: Andrzej Nowak z formacji: TSA oraz Złe Psy, a także Grzegorz Kupczyk z ex-Turbo i Ceti.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Pozytywka - formacja, która na rynku muzycznym funkcjonuje od 2009 roku. Iskrą zapalną do powstania grupy było spotkanie Marty Szaromy z gitarzystą Danielem Lurzyńskim i Sławkiem Fijałkowskim. Następnie uzupełniono skład o klawiszowca oraz sekcję rytmiczną. Od tego momentu wizja brzmieniowa oraz ścieżka muzyczna bardzo się ustabilizowały. Grupa obrała kierunek, któremu jest wierna do dnia dzisiejszego. Co jakiś czas pojawiają się nowe kompozycje, nowatorskie plany. Kolejny skok we wzroście zespołu zanotowano w momencie, gdy okazało się, że w formacji koniecznie grać musi puzon oraz trąbka. Wszystkie te starania po to, by sekcja dęta (tym razem już w komplecie) nadała szlachetności brzmieniowej zespołowi, by nadała mu odpowiednią moc. Rok 2010 zanotował zmiany personalne.

Wokal w Pozytywce przypadł w udziale Wioli Kaczmarczyk. Rok później przyszłość zespołu zaczęła nabierać kształtów. Skład zasilił Szymon Ziółkowski - saksofonista, Marcin Padusiński - basista, Paweł Capała - perkusista. Za klawisze odpowiedzialny jest Artur Telus. Sekcja dęta uzupełniona została przez Michała Dudkiewicza. Pozytywka pięć lat temu przygotowała autorski, nowy materiał, który znalazł się na singlu. Krążek zarejestrowany został w studiu "Hendrix" w Lublinie pod czujnym okiem Sławka Gładyszewskiego - realizatora.

Serdecznie zapraszamy na koncert do klubu Zaścianek! Hungarica, Pozytywka już o godzinie 20:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl