Historyczny Czwartek: Historia Jana Olrycha Szanieckiego

Historyczny Czwartek: Historia Jana Olrycha Szanieckiego
Ustecko-słupski czwartek historyczny, poświęcony będzie powstańcom polskim, którzy brali udział w powstaniu listopadowym, i którzy po upadku powstania (1830-1831) stacjonowali właśnie w Słupsku
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
27 września 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki zaprasza Państwa bardzo serdecznie po przerwie wakacyjnej na kolejne spotkanie, w ramach Historycznych Czwartków. Wydarzenie poprowadzi Marcin Barnowski, który jest dziennikarzem oraz historykiem pasjonującym się historią miasta Ustka. Temat multimedialnej prezentacji, noszącej tytuł: "Historia Jana Olrycha Szanieckiego - powstańca listopadowego".

Ustecko-słupski czwartek historyczny, poświęcony będzie powstańcom polskim, którzy brali udział w powstaniu listopadowym, i którzy po upadku powstania (1830-1831) stacjonowali właśnie w Słupsku. Nastąpi także prezentacja osoby Jana Olrycha Szanieckiego - ostatniego ministra sprawiedliwości powstańczego rządu. Szaniecki kilka lat mieszkał w Słupsku, gdzie był inwigilowany przez policję słupską. Dotąd nikomu nie znane dokumenty, znalezione w archiwum Greifswald, zaprezentują prozę życia tamtejszych bohaterów, którzy walczyli o niepodległość kraju.

Zapraszamy już 27-go września 2018 roku, do usteckiego Centrum Twórczej Aktywności, znajdującego się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl