Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Hiromi Solo World Tour- koncert

Hiromi Solo World Tour- koncert
 
HIROMI jest uwielbiana przez Voice of America, którzy mówią o niej, że zahipnotyzowała zarówno krytyków jak i widzów na dwóch półkulach, a jej energia twórcza wymknęła się jazzowym parametrom
gdzie?Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
kiedy?15 marca 2019 od 19:30

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert HIROMI już 15.03.2019 roku Gdańsku w Starym Menażu. HIROMI to najwybitniejsza pianistka, reprezentująca międzynarodową scenę jazzową. Będzie to koncert promujący najnowszy solowy album pianistki, będący częścią Światowego Tourne.

HIROMI jest uwielbiana przez Voice of America, którzy mówią o niej, że zahipnotyzowała zarówno krytyków jak i widzów na dwóch półkulach, a jej energia twórcza wymknęła się jazzowym parametrom, podnosząc tym samym muzykalność do niespotykanego wcześniej poziomu wyrafinowania oraz złożoności. Muzyka jaką gra HIROMI zyskała miano wybitnej.

Japońska kompozytorka i pianistka ma na swoim koncie wiele nagród, jednakże sama swoją muzykę definiuje bardzo niechętnie. Ona stawia na grę, a definiowanie swojej muzyki pozostawia publiczności. Mówi jedynie, że to jak gra jest fuzją tego, czego słucha i czego się nauczyła. Jej występy charakteryzuje pasja. wirtuozeria i łatwość łączenia gatunków. Jest niechętna do przyjmowania etykiet, co wcale nie przeszkodziło jej w tym, ażeby osiągnąć doskonałość twórczą i dzielić się muzyką z całym światem, zyskując aprobatę krytyków z całego świata.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Hiromi Uehara na świat przyszła w Shizuoka. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła mając 6 lat w Yamaha School of Music. W roku 1999 przeniosła się do USA, gdzie podjęła się kontynuacji studiów w Bostonie w Berklee School of Music- klasa Ahmada Jamala. Naukę tam zakończyła w roku 2003. Już w trakcie nauki doszło do podpisania kontraktu pomiędzy Hiromi a muzyczną wytwórnią audiofilską o nazwie "Telarc" co zaowocowało wydaniem płyty pod tytułem "Another Mind". Krążek został licznie nagrodzony, między innymi nagrodą Jazz Album of the Year Award. Odkąd debiutowała, określano ją jedną z najjaśniejszych światełek, pojawiających się w krajobrazie fortepianu jazzowego. Pierwsza płyta Hiromi na rynku muzycznym pojawiła się w roku 2003, wyprodukował ją sam Jamal i Richard Evans.

Jamal uważa ją za artystkę niesamowitą, mogą wznosić się na muzyczne wyżyny za sprawą swojej muzyki, uroku i ducha. Płyta "Another Mind" w Japonii, skąd Hiromi pochodzi uzyskała status złotej płyty i nagrodzony został dwoma nagrodami: Recording Industry Association of Japan’s (RIAJ), a także Jazz Album of the Year Award. Kolejna płyta Hiromi zatytułowana "Brain" zdobyła w roku 2004 Horizon Award, Swing Journal’s New Star Award, HMV Japan’s Best Japanese Jazz Album, Surround Music Awards, Jazz Life’s Gold Album oraz Japan Music Pen Club’s Japanese Artist Award. Album "Brain" uznano płytą roku- Album of the Year in Swing Journal’s 2005 Readers Poll.

W roku 2006 Hiromi nadal nie próżnowała, zdobywając kolejne nagrody takie jak: Best Jazz Act na Boston Music Awards i The Guinness Jazz Festival’s Rising Star Award. Została również Jazzmanką Roku, Pianistką Roku, dodatkowo za płytę pod tytułem "Spiral" w tym samym roku została Swing Journal Japan’s Readers Poll. Jej zwycięska passa trwała dalej za sprawą nagrania "Time Control" w roku 2007 i nagrania "Beyond Standard" rok później. Wraz ze Stanleyem Clarkiem i Lennim White nagrała album "Jazz in the Garden", którą okrzyknięto najbardziej orzeźwiającym nagraniem Stanleya Clarka.

Rok 2008 to także czas wydania albumu pod tytułem "Duet: Chick & Hiromi", owy album urzekł krytyków z całego świata. W roku 2010 na rynku muzycznym pojawił się solowy krążek HIROMI zatytułowany "Place to Be". Rok później współpracując z "jazzowymi weteranami"- Anthonim Jacksonem i Simonem Philipsem nagrała krążek "Voices". Również w roku 2011 album "The Stanley Clarke Band", gdzie również mogliśmy podziwiać jej niebywały talent, została nagrodzona GRAMMY- kategoria "Best Contemporary Jazz Album".

W roku 2013 wydała płytę zatytułowaną "Move", rok później "Alive", a w roku 2016 płytę pod tytułem "Spark". Jej ostatnie wydawnictwo to album koncertowy "Live in Montreal/Hiromi and Edmar Castaneda".

Zapraszamy do Gdańska do Starego Maneżu już 15.03.2019 roku o godzinie 19.30 na niepowtarzalny koncert wybitnej pianistki!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl