Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Henry David's GUN - koncert

Henry David's GUN - koncert
 
Zespół nie odwołuje się tylko do modnej hipsterskiej estetyki neofolkowej. Numery te, bez jakiegokolwiek względu na skojarzenia, urzekają połączeniem elegancji i melancholii.
gdzie?Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu
Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław
kiedy?27 stycznia 2018 od 20:00
za ile?20 zł

Henry David jest pseudonimem artystycznym Wawrzyńca Dąbrowskiego (Frozen Lakes, Letters From Silence, Nocny SuperSam). Artysta razem z członkami grupy stworzył piosenkę z granicy gatunkowej singer-songwriter, folk-rock i indie-folk. W utworze zostaje wierny analogowo-akustycznemu podejściu do muzyki. Relacje pomiędzy dźwiękami i ciszą starają się tworzyć w zespole wręcz nabrzmiałą emocjonalnie warstwę, która jest rozcinana bardzo charakterystycznym wokalem męskim.

Kompozycje nagrywane w miejscach znajdujących się w wiejskim, drewnianym domku nie mają w sobie wiele ze stricte rockowych, agresywnych zagrań, natomiast towarzyszy im specyficzny puls, a także utopione w pogłosach, baśniowe wręcz brzmienia, które na myśl przywodzą spuściznę twórczą artystów, takich jak: Foreign Fields, Nick Cave, czy Bon Iver.

Piosenką "Black disease", zawierającą dwie nowe kompozycje, formacja stara się uchylić rąbka tajemnicy w temacie drugiego albumu długogrającego. Płyta, nosząca tytuł: "Tales from a whale's belly", której premiera zapowiedziana jest na 25-ty styczeń 2018 rok.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zespół nie odwołuje się tylko do modnej hipsterskiej estetyki neofolkowej. Numery te, bez jakiegokolwiek względu na skojarzenia, urzekają połączeniem elegancji i melancholii. To granie rzeczywiście odległe od zgiełku wielkich miast, stonowane i zabarwione folkową nutą, bardzo mocno zarysowaną zresztą. Takie zdanie ma na temat formacji Robert Sankowski z "Gazety Wyborczej".

Na koncert zapraszamy już 27-go stycznia 2018 roku, do wrocławskiego Klubu Firlej. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl