Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Helatone „Concrete Cave” - Premiera płyty - koncert

Helatone „Concrete Cave” - Premiera płyty - koncert
 
Zespół dotyka rejonów muzyki improwizowanej, która tworzona jest w rzeczywistym czasie.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?4 listopada 2017 od 21:00
za ile?25 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Helatone, czyli improwizowany skład, stworzony przez Bartka Kapsa oraz Tomka Gadeckiego. Są to muzycy znający się już długo, i którzy współpracowali ze sobą kiedyś, między innymi w trakcie koncertów, grupy Contemporary Noise Sextet. Formacja zawiązała się jakiś czas temu, ale grała jedynie na żywo koncerty, a także muzykę autorską do filmów. Było to wówczas trio wraz z Kamilem Paterem - gitarzystą. Wreszcie przyszedł czas na krążek, który został zarejestrowany w Studio Electric Eye, w roku 2017, w styczniu.

Tutaj zagrał jednak duet, nie trio. Zespół dotyka rejonów muzyki improwizowanej, która tworzona jest w rzeczywistym czasie. Opiera się głównie na szukaniu formy oraz brzmienia zawsze inaczej i ciągle od nowa. Nie stronią od melodii, jak również od poszukiwania ciekawszych rytmicznych struktur i dzięki temu wypracowali sobie własny oraz oryginalny muzyczny język.

Bartek Kapsa jest muzykiem, którego kojarzyć możemy głównie z formacją Contemporary Noise Sextet. Nagrali bowiem razem cztery albumy wydane w kraju dzięki Electric Eye Records, jak również w Niemczech - Denovali oraz w Japonii - Zankyo Rec. Współtworzył także SOMETHING LIKE ELVIS, odnoszące sukcesy w naszym kraju oraz za jego granicami. Prowadzi współpracę ze środowiskiem bydgoskim skupiającym się wokoło klubu Mózg. Działa on również jako animator kultury. Jest autorem muzyki do licznych teatralnych przedstawień i filmów, muzykiem sesyjnym i producentem.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Tomasz Gadecki jest natomiast saksofonistą. Przyszedł na świat w roku 1971, 15 sierpnia, w mieście Gdynia. Muzyk poświęcił ostatnią dekadę muzyce improwizowanej. W swej twórczości stawia na pierwszym miejscu szukanie prawdy do ostatnich dźwięków oraz kreatywność. Jest również współzałożycielem formacji Olbrzym i kurdupel, Band_A - free 250 Kg, Sambar, Helaton, TRC. Prowadzi współpracę z licznymi muzykami z kraju i ze świata. Jest autorem muzyki do przedstawień teatralnych. To sesyjny muzyk w licznych projektach, między innymi: Pure Phase Ensemble, Galago, Dreadles Lions, Artur Maćkowiak, 7FAZ, Contemporary Noise Sextet. Tworzy wspólnie z Anną Haracz muzyczno-taneczny duet, pod nazwą: Acoustic Body oraz Lonker See z Trójmiasta. Razem otrzymali nagrodę DOKI 2016. Niezwykle ważnym elementem jest u niego improwizacja. Często prowadzi współpracę z performerami, poetami i malarzami. Nie powiedział jeszcze w tej dziedzinie słowa ostatniego, ma dużo w zanadrzu.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 4-go listopada 2017 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54B. Wydarzenie rozpocznie się od godziny 21:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl