Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Hatti Vatti „Szum”- koncert

Hatti Vatti „Szum”- koncert
 
Kiedy Hatti Vatti oglądał archiwalne animacje NInA, doszedł do wniosku, że łączy ich niezwykle dużo.
gdzie?Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?11 czerwca 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Teatr na Plaży w Sopocie ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na koncert polskiego twórcy muzyki elektronicznej, jednej z ciekawszych postaci, jaką jest Hatti Vatti, już 11 czerwca 2017 roku będzie on prezentował swój najnowszy album pod tytułem "SZUM". "Szum", to płyta będąca retrofuturystyczną opowieścią, bardzo silnie rezonującą z problemami współczesnego świata.

Piotr Kaliński, tworzący pod pseudonimem Hatti Vatti, kiedy pracował nad solowym albumem, czerpał inspirację z twórczości artystów, którzy bezpośrednio związani są z Eksperymentalnym Studiem Polskiego Radia oraz inspirował się kompozytorami, którzy odpowiedzialni są za stronę dźwiękową w polskich animacjach z lat 60-tych, 70-tych oraz 80-tych. To, co łączy kawałki nagrane przez Hatti Vatti i te nagrane blisko 50 lat temu, to dużo instrumentów i efekty analogowe, które bardzo chętnie wykorzystuje Piotr Kaliński.

Jednakże to nie koniec. Kiedy Hatti Vatti oglądał archiwalne animacje NInA, doszedł do wniosku, że łączy ich niezwykle dużo. Szybko wyszło bowiem, że tematyka poruszana w animacjach, odnosząca się do sztucznej inteligencji czy roli, jaką odgrywają maszyny, by kontrolować społeczeństwo, po dziś dzień jest aktualna. Album "Szum", to minimalizm w formie, jednakże w słuchaczu rodzi się pytanie, dotyczące tego czy to dwudziestowieczny twórca naiwnie przyglądał się technologii czy to może nam przyszło żyć w dystopijnym maszynowym świecie.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Album pod tytułem "Szum', ukazał się z początkiem roku 2017, wydała go wytwórnia "MOST". Partnerem wydawnictwa jest NInA oraz Holenderski Instytut Sound & Vision.

Piotr Kaliński czyli Hatti Vatti, to jeden z najciekawszych twórców elektronicznych brzmień. Jest reprezentantem Most Records, U Know Me Records, a także jest połówką duetu HV/NOON i Nanook of the North oraz Ffrancis – Hatti. Vatti. Przez ostatnie 8 lat wydał piętnaście winylowych płyt. Jest jednym z tych wykonawców, którzy zaproszeni zostali do Boiler Room. Dawał koncerty w Europie, ale wystąpił także w Japonii oraz Korei. Dawał popisy również podczas polskich festiwali.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl