Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Hanka Wójciak - koncert

Hanka Wójciak - koncert
 
Ów projekt to kompilacja teatru, performance'u, tańca, muzyki i sztuk wizualnych.
gdzie?Giewont
Tadeusza Kościuszki 4, 34-500 Zakopane
kiedy?19 października 2017 od 18:30

19 października, o godzinie 18:30 w ramach szóstego festiwalu "Inspirowane Górami" odbędzie się koncert, podczas którego będzie miała miejsce premiera albumu Hanki Wójciak „Zasłona”. Artystka wystąpi na scenie przy Tadeusza Kościuszki 4 w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy do kina Giewont, które w tym dniu stanie się areną interesującego wydarzenia muzycznego.

Hanka Wójciak z Zakopanem związana jest już od urodzenia. To laureatka drugiej nagrody, którą otrzymała podczas Festiwalu Twórczości Korowód w 2011 roku, festiwalu organizowanym przez Fundację Anny Treter Piosenkarnia. Hanka Wójciak zwyciężyła również w konkursie na rezydencję artystyczną w Budapeszcie firmowaną przez organizację Makelit Multi Art Center Hungary przy współpracy Fundacji Wyszehradzkiej. Artystka wspólnie z węgierskimi, polskimi, słowackimi, czeskimi artystami pracowała pod czujnym okiem reżysera i muzyka, rodowitego Węgra Pap Gabora, nad interdyscyplinarnym i międzynarodowym projektem o nazwie Factory and Garden. Ów projekt to kompilacja teatru, performance'u, tańca, muzyki i sztuk wizualnych. Spektakl prezentowany został w Budapeszcie, a od roku 2012 można go było zobaczyć w pozostałych państwach z Grupy Wyszehradzkiej.

Hanka Wójciak to również laureatka pierwszej nagrody przyznanej podczas 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie artystka zaprezentowała kompozycje autorskie: My, Artyści!, Modlitwa. Piosenka "Janicku mój" - ten autorski, erotyk przetykany góralską nutą oparty został na orientalnej skali i przez kilka tygodni plasował się na wysokich pozycjach w notowaniach Radia Kraków i jego Alternatywnej Listy Przebojów. Artystka ma solidne wykształcenie muzyczne. Uczyła się wokalnych technik eksperymentalnych oraz gardłowego śpiewu, a także improwizacji u nauczycieli tej sławy, co Gendos, Sainkho Namtchylak, Jacek Ostaszewski, Mieczysław Litwiński, Olga Szwajgier. W 2009 roku przyjęła zaproszenie Jarosława Śmietany i zaangażowała się w nagranie albumu Psychedelic- Music of Jimi Hendrix.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Projekt ten realizowała wspólnie z Wojciechem Karolakiem, Pawłem Mąciwodą, Nigelem Kennedy'm. Rok 2008 przyniósł laur zwycięstwa w postaci trzeciego miejsca w zmaganiach konkursowych "Pamiętajmy o Osieckiej". Aranżacja piosenki "Byle nie o miłości" (muzyka - Adam Sławiński) zamieszczona została w albumie zatytułowanym "Pamiętajmy o Osieckiej". Płyta ta zawierała najlepsze konkursowe odsłony, prezentowane przez laureatów Konkursu z okresu 2002 - 2008. Hanka Wójciak w 2011 roku wybrana została przez Seweryna Andrzeja do kreowania roli wybranki serca Pana Młodego w przedstawieniu radiowym opartym na dramacie Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".

Ważną cezurą w artystycznym życiu artystki okazał się rok 2014. W czerwcu nastąpiła inauguracja Agencji Muzycznej, którą od początku kieruje Hanka Wójciak. Również w roku 2014 nakładem Radia Kraków światło dzienne ujrzał debiutancki album Kapeli Hanki Wójciak zatytułowany "Znachorka".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl