Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Hania Rani – Piano solo

Hania Rani – Piano solo
 
Program koncertu obejmować będzie utwory, o których powiedzieć można, że oscylują wokół gatunku modern classic.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?30 grudnia 2017 od 20:00

Teatr Boto w Sopocie 30 grudnia udostępnia scenę przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54b niezwykle utalentowanej artystce - Hani Rani, która zaprezentuje się podczas koncertu "Piano solo". Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00, serdecznie zapraszamy!

Hania Rani to pianistka oraz kompozytorka i aranżerka. Artystka mieszka stale między Berlinem a Warszawą. Rola pianistki przyniosła jej wiele wyróżnień. To laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Hania Rani występowała na wielu prestiżowych scenach; takich jak Teatr Wielki w stolicy, Filharmonia Narodowa, Open’er oraz Slot Art Festival.

Trasy koncertowe wiodły przez Austrię, Finlandię, Szwecję, Islandię, Włochy, Niemcy oraz Litwę. Do najświeższych osiągnięć artystki należą specjalne wyróżnienie, które otrzymała podczas „Transatlantyku” Międzynarodowego Festiwalu w Łodzi oraz laur zwycięstwa w konkursie zatytułowanym Firestone Headliners of Tomorrow. Hania Rani od pięciu lat współpracuje z Dobrawą Czocher, z którą współtworzy muzyczny duet. Owocem współpracy jest edycja albumu zatytułowanego „biała flaga”, który ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015 r. Album ujęty został w rankingu Olis, który obejmuje pięćdziesiąt najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Wydawnictwo rekomendują i zachęcają do poznania wybitni artyści. Wśród nich warto wymienić Włodka Pawlika oraz Justynę Steczkowską. Początek roku 2018 wiąże się z planami wydania pierwszego, całkowicie autorskiego albumu.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Program koncertu obejmować będzie utwory, o których powiedzieć można, że oscylują wokół gatunku modern classic. Gatunek ten wyraża się przez nowatorskie podejście do rozpoznawalnych, klasycznych formuł muzycznych, a także wykorzystanie instrumentarium akustycznego. Liczne kompozycje fortepianowe solo pojawiły się w konsekwencji fascynacji Hani Rani tym klasycznym instrumentem, a także potrzebą interpretowania możliwości instrumentu. Artystkę od zawsze interesowały możliwości dźwiękowe i harmoniczne fortepianu.

Motywy te stały się powodem powstania serii utworów, o bardzo zróżnicowanym brzmieniu i charakterze. Hania Rani za pomocą muzzycznych narzędzi stara się zilustrować swobodne czas i przestrzeń. Tym samym nawiązuje do miejsc niezwykle istotnych dla jej perspektywy muzycznej: Bieszczadów i Islandii.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl