Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa

Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa
Po debiucie, który przyjęty został z ogromnym aplauzem i skutkował świetnie zorganizowaną trasą koncertową grupa powróciła z kolejną płytą długogrającą zatytułowana „Będą bić!”
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
14 października 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Już 14 października „Hańba!” Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa proponuje podróż do 1937 roku… , czyli do czasu masowych wystąpień robotniczych i chłopskich, które były krwawo tłumione przez policję oraz wojsko. To przeniesienie do ławkowych gett oraz pacyfikacji miasteczek żydowskich. To wprowadzenie do rozgrywek zakulisowych, które prowadzono na szczycie sanacyjnej władzy. A wszystko to w atmosferze widma katastrofy wojennej, która nieuchronnie nadciągała nad Europę.

Po debiucie, który przyjęty został z ogromnym aplauzem i skutkował świetnie zorganizowaną trasą koncertową grupa powróciła z kolejną płytą długogrającą zatytułowana „Będą bić!” (Karoryfer Lecolds/Antena Krzyku). Muzycy z Krakowa nadal kontynuują fikcyjną opowieść muzyczną, w której punk i rock nie są związane z latami siedemdziesiątymi, lecz powstał w burzliwym okresie II Rzeczypospolitej. Tradycyjnie, artystom pomagają poeci międzywojenni. Wśród nich: Broniewski, Tuwim, Jurandot. Utwory zdobione są podwórkowym instrumentarium składającym się z banjo, akordeonu, bębna, tuby, klarnetu.

Tylko do roku 2017 (zgodnie z konwencją artystyczną do roku 1937) Hańba! zagrała podczas: Festiwalu Primavera w Barcelonie w 2017 roku, Festiwalu Opener w Gdyni w 2017 roku,

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Off Festiwalu w Katowicach w 2015 roku, Festiwalu WOMEX w Katowicach w 2017 roku, South by Southwest w Austin w USA w 2017 roku, Festiwalu Colours of Ostrava w 2017 roku, Festiwalu Pohoda w Trenczynie w 2016 oraz podczas Spring Break w Poznaniu, w 2017 roku.

Oprócz wymienionych scen, warto wspomnieć, iż grupa koncertowała w Hiszpanii, USA, Słowacji i Czechach (Czechosłowacji), w Niemczech, Holandii i Danii. Na koncertowej mapie zespołu znajdują się także mniej lub bardziej znane zakątki Rzeczypospolitej.

Hańba! uhonorowana została w 2018 roku Paszportem Polityki. W uzasadnieniu nagrody pojawiła się informacja, że wyróżnienie przyznano za literacko-muzyczno-polityczną rekonstrukcję, która dała imponujący efekt: w twórczy sposób odświeża formuły punka i folku, jednocześnie celnie opisuje aktualne polskie zagrożenia i konflikty. Hańba! to laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego (nagroda przyznana w 2017 roku) oraz nagrody imienia Czesława Niemena (nagroda przyznana w 2014 roku).

Hańba! Już 14 października, o godzinie 19.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku przy ulicy Opata Rybińskiego 25.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl