Hańba! / W.M.Gdańsk / Ziemia - Sold Out! - koncert

Hańba! / W.M.Gdańsk / Ziemia - Sold Out! - koncert
Jest to muzyczna fikcyjna opowieść, w której główni bohaterowie napiętnują zło otaczające ich świat, z końca lat 30': nienawiść, społeczne nierówności, szowinizm, militaryzm, czy też antysemityzm
Gdzie?
Klub Ziemia
Aleja Grunwaldzka 76, 80-241 Gdańsk
Kiedy?
30 marca 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert wyjątkowy, który buduje orkiestra podwórkowa, szerzej znana jako Hańba. Na jej koncert zapraszamy Was bardzo serdecznie już 30-go marca 2019 roku, do gdańskiego Klubu Ziemia, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 76. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Mamy zaszczyt przedstawić wszystkim zbuntowaną Orkiestrę Podwórkową - Hańba. Jest to muzyczna fikcyjna opowieść, w której główni bohaterowie napiętnują zło otaczające ich świat, z końca lat trzydziestych: nienawiść, społeczne nierówności, szowinizm, militaryzm, czy też antysemityzm. W tym przedsięwzięciu wspierają ich poeci, tak znani Wam świetnie - Tuwim, czy Broniewski, jak również mniej znani, jak: Szenwald, Ginczanka i Szlengel, a także podwórkowe instrumentarium - bęben, bondżo, akordeon, klarnet oraz tuba.

W roku 2018 formacja uhonorowana została Paszportem Polityki, w zamian za literacko-muzyczną oraz polityczną rekonstrukcję, dającą efekty zaskakujące, bo odświeża w sposób twórczy formę punka i folku, zaś przy tym wszystkim opisuje niezwykle celnie dzisiejsze polskie zagrożenia i konflikty. Hańba to laureaci nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego, z roku 2017 i nagrody imienia Czesława Niemena, rok 2014, Nowa Tradycja.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Do roku 2019 (sami mogliby raczej powiedzieć, iż do 1939) Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa, między innymi zagrała na: Primavera Festival, w Barcelonie (2017), MONA FOMA, w Lauceston, w Australii (2019), Opener Festival, w Gdyni (2017), Off Festival, w Katowicach (2015 i 2018), Rudolstadt Festival, w roku 2018, WOMAD Festival, rok 2018, Malmesbury, WOMEX Festival, w Katowicach (2017 rok), South by Southwest, w Austin, w Stanach Zjednoczonych, 2017 rok, Colours of Ostrava, 2017 rok, Pohoda Festival, rok 2016, Trenczyn, Koncertowali w USA, Hiszpanii, Australii, Słowacji oraz w Czechach, Niemczech, Holandii, Danii, a tak że naturalnie mniej czy bardziej znanych zakątkach naszego kraju. Zapraszamy serdecznie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl