GusGus koncert
Po bestsellerowych płytach „Mexico” i „Arabian Horse”, GusGus wrócili w świetnej formie.
Gdzie?
Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
22 maja 2018 od 21:00
Za ile?
99 zł

GusGus powrócili z nową płytą i teraz z dumą zapraszają na koncerty na polskich scenach! W Stocznia Klub B90 w Gdańsku zagrają już 22 maja! Koncerty to okazja do promowania nowego albumu, który nosi tytuł „Lies Are More Flexible” i ukazał się pod koniec lutego.

Biggie Viera oraz Daniel August - dwoje charyzmatycznych artystów, którzy już od lat dziewięćdziesiątych stanowią o wyjątkowości grupy islandzkiej. Już pierwsza płyta „Polydistortion” (wydana pod egidą producenta 4AD) po ostatnią, wspominaną „Lies Are More Flexible” to zbiór niepowtarzalnych, elektronicznych produkcji Biggiego oraz wspaniały, przesiąknięty liryzmem wokal Daniela. Nie do przecenienia jest także sceniczna prezentacja, która stanowi o sile przekazu formacji GusGus.

Przez wszystkie lata kariery formacja wielokrotnie zmieniała skład. Pochwalić się mogą współpracą z muzykami, tancerzami. Wspierały ich męskie i kobiece głosy. Wszystkie te działania pomagały odświeżać Islandczykom ich oryginalny pomysł na muzykę taneczną. Po bestsellerowych płytach „Mexico” i „Arabian Horse”, GusGus wrócili w świetnej formie. Na nowym krążku zaproponowali niepowtarzalny kolaż electro-popowych brzmień, techno-transowych rytmów oraz syntezatorowych dźwięków. „Lies Are More Flexible” zapowiedziany został przez taneczny, świetny singiel „Featherlight” (remiks singla dostępny jest już w cyfrowej wersji).

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Dzięki takim przebojom jak „Airwaves”, „Over” czy ”Crossfade” formacja GusGus zdobyła liczne grono nowych miłośników i fanów, również w Polsce, a doskonałe występy podczas festiwali: na płockim Audioriverze i katowickim OFF-ie w oraz wyprzedane na pniu klubowe trasy potwierdziły ich status i renomę. GusGus to niewątpliwie jeden z najlepszych wykonawców koncertowych na klubowej i elektronicznej scenie. Płyta „Lies Are More Flexible” ukazała się po czterech latach od wydania krążka „Mexico”, a na nowy materiał grupy z Reykjaviku warto było czekać, bez dwóch zdań!

Na fanów grupy GusGus czeka sporo radości. Po pierwsze: radość z premierowej płyty. Po drugie możliwość ujrzenia muzyków na żywo. Po trzecie: start polskiej trasy rozpocznie się 21 maja. Islandczycy rozpoczynają trasę w Polsce od koncertów w Poznaniu. W planach pozostaje Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław.

Bilety dostępne są na Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, Eventim.pl oraz w salonach Saturn, EMPiK i Mediamarkt. Serdecznie zapraszamy. GusGus ekipa z Reykjaviku już w Polsce. Tego nie można przegapić!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl