Grzegorz Turnau, Edyta Piasecka - koncert
Wszyscy szczególną uwagę zwracali na wspaniałą atmosferę w trakcie koncertów, jak również dobre porozumienie między artystami i publiką.
Gdzie?
Collegium Medicum UJ im. prof. Andrzeja Szczeklika
Skawińska 8, 31-066 Kraków
Kiedy?
30 maja 2019 od 17:00

Już 30-go maja 2019 roku, jak zawsze we czwartek, o godzinie 17:00 w krakowskiej auli wykładowej Drugiej Katedry Chorób Wewnętrznych imienia profesora Andrzeja Szczeklika będzie miał miejsce ostatni koncert - "Przy Białym Fortepianie".

W trakcie ostatniego, czyli czterdziestego piątego koncertu, przed Państwem wystąpią artyści związani z kliniką, znajdującą się na Skawińskiej: Mariola Cieniawa, Dorota Imiełowska, Anna Dymna, Ewa Lipska, Edyta Piasecka, Danuta Mroczek-Szlezer, Anna Polony, Bronisław Maj, Dorota Segda, Stanisław Radwan, Mieczysław Szlezer, Marek Szlezer, Grzegorz Turnau oraz Jerzy Trela.

Nasz program to swoista niespodzianka dla publiki. Od 23-go września roku 2013 Klinika na Skawińskiej zmieniła nazwę swego twórcy oraz wieloletniego kierownika profesora Andrzeja Szczeklika. Nadanie imienia Klinice to wielka uroczystość i z tej okazji za sprawą Fundacji Drugiej Kliniki Wewnętrznych Chorób Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odremontowano biały fortepian. Został on zakupiony przez Profesora, który dodatkowo jest utalentowanym pianistą.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Natomiast z inicjatywy następcy profesora Andrzeja Szczeklika - profesora Jacka Musiała, 2 miesiące potem został zainaugurowany cykl koncertów przeznaczony dla Chorych leczonych właśnie w Klinice oraz Gości, którzy przychodzą z miasta. Pierwszy występ Przy Białym Fortepianie miał miejsce 23-go listopada roku 2013. Od tamtej pory były organizowane koncerty co miesiąc, z wakacyjną przerwą jedynie. W trakcie koncertów występowali, tak znani pianiści, na przykład profesorowie Akademii Muzycznej, ale także najzdolniejsi studenci oraz uczniowie muzycznych szkół. Wszyscy szczególną uwagę zwracali na wspaniałą atmosferę w trakcie koncertów, jak również dobre porozumienie między artystami i publiką. Artyści nie pobierali honorariów, ale byli zawsze w pełnej gali koncertowej: zatem panie w sukniach, a panowie we frakach, czy garniturach. Więc wokoło Białego Fortepianu przez pięć lat udawało się tworzyć niezwykłe, jedyne takie w naszym kraju kulturalne wydarzenie.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 30-go maja 2019 roku, do krakowskiego Collegium Medicum UJ im. profesora Andrzeja Szczeklika, przy ulicy Skawińska 8. Zaczynamy o godzinie 17:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl