Grupa Babsztyl w Topos Cafe - koncert
Zespół Babsztyl zadebiutował w 1977 roku podczas gdańskiej Bazuny - Festiwalu Piosenki Turystycznej.
Gdzie?
Topos Cafe
Al. Niepodległości 804, 81-809 Sopot
Kiedy?
13 maja 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert w Topos Cafe w Sopocie, gdzie 13 maja o godzinie 19:00 zagra Grupa Babsztyl - legenda muzyki country, rocka i folku w Polsce.

Zespół Babsztyl zadebiutował w 1977 roku podczas gdańskiej Bazuny - Festiwalu Piosenki Turystycznej. Kolejne dwa lata to krakowski Festiwal Piosenki oraz Piosenkarzy Studenckich. Rok 1981 przyniósł Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Piosenki w Toruniu. Babsztyl zdobył wówczas tytuł finalisty. Po drodze były jeszcze: Festiwal Piosenki Żołnierskiej (Kołobrzeg, 1985 rok), Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (Opole). Wystąpienia podczas festiwali skutkowały licznymi wyróżnieniami i nagrodami.

Zespół Babsztyl brał też udział w wielu przeglądach. Były to między innymi: Bakcynalia, Sabatar, Yapa, Tartak oraz Giełda Piosenki - Szklarska Poręba. Występy te również przyniosły sporo wyróżnień. Ogólnopolską popularność przyniósł konkurs w Opolu. Po tym festiwalu rzesze fanów powiększyły się nie tylko o miłośników folkowych brzmień. Upływ czasu pozwolił rozwinąć skrzydła zespołowi. Muzycy zmieniali swe artystyczne oblicze, poszukiwali odpowiedniej stylistyki. Inspiracji szukano od typowego folku, przez śpiewaną poezję, występy kabaretowe, aż po dźwięki country i rocka.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Grupa zdecydowała się reaktywować działalność artystyczną. Nastąpiło to po dziesięcioletnim milczeniu scenicznym. Teraz znów koncertują i nagrywają. Skład powiększył się o muzyków z Olsztyna. Ponad dziesięć lat temu (2007 r.) światło dzienne ujrzał album zatytułowany "Hej, przyjaciele zostańcie ze mną." Osiem lat temu na rynku ukazała się płyta "Stoji łoset kele drogi". Krążek zawiera kompozycje autorskie grupy. Odnajdziemy tu tradycyjne teksty wyśpiewane w warmińskiej gwarze. Siedem lat temu Babsztyli opuścił Ryszard Wolbach i zdecydował się na karierę solową.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl