Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Graduał Wiślicki - koncert

Graduał Wiślicki - koncert
 
Repertuar zespołu to dawna muzyka polska, aranżacje Stoltzera, kompozycje artystów renesansu, doby baroku oraz okresu klasycyzmu.
gdzie?Kościół Ojców Dominikanów (Klasztor św. Wojciecha)
Plac Dominikański 2, 50-159 Wrocław
kiedy?16 czerwca 2017 od 20:00

W Kościele Ojców Dominikanów we Wrocławiu, 16 czerwca o godzinie 20:00 rozpocznie koncert wyjątkowa formacja muzyczna - kwartet Stoltzer Ensemble. Stoltzer Ensemble tworzą muzycy związani z Wrocławiem, artyści reprezentujący na co dzień prestiżowe zespoły: Cantores Minores Wratislavienses, chór Narodowego Forum Muzyki oraz Ars Cantus. Kwartet Stoltzer Ensemble jest męskim kwartetem, który pojawił się w przestrzeni muzycznego Wrocławia już w 20017 roku.

Repertuar zespołu to dawna muzyka polska, aranżacje Stoltzera, kompozycje artystów renesansu, doby baroku oraz okresu klasycyzmu. Zespół specjalizuje się w wykonaniach muzyki romantycznej. Najczęściej sięgają do kompozycji F. Mendelssohna, R. Schumanna, Fr. Schuberta, St. Moniuszki oraz późniejszych kompozytorów.

Stoltzer Ensemble funkcjonuje pod egidą "Wrocławskich Kameralistów". Początkowo występowali w trakcie koncertów zespołu Cantores Minores Wratislavienses, aktualnie na scenie pojawiają się w samodzielnych koncertach lub w towarzystwie grupy Wrocław Barock Ensemble.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Thomas Stoltzer, kompozytor doby renesansu, kapelmistrz Katedry Wrocławskiej to patron zespołu. Kompozytor urodził się w 1475 roku w Świdnicy, zmarł w 1526 w miejscowości Znojmo. To autor wielogłosowej aranżacji hymnu Te Deum, pierwszego takiego opracowania w historii muzyki. Zespół Stoltzer Ensemble pochwalić sie może licznymi występami na polskich i zagranicznych scenach.

16 czerwca Stoltzer Ensemble wystąpi z programem Graduał Wiślicki w Klasztorze świętego Wojciecha, przy Placu Dominikańskim 2 we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl