Ghostface Killah Koncert w GTS
Ghostface Killah - właściwie Dennis Coles to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hip-hopowców w historii tej muzyki.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
9 lutego 2019 od 21:00
Za ile?
89 zł

Legenda światowego hip-hopu oraz lider słynnej formacji Wu-Tang Clan, czyli raper Ghostface Killah wystąpi przed Wami już 9-go lutego 2019 roku, w Teatrze Szekspirowskim, miasta Gdańsk, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 89 złotych.

Ghostface Killah - właściwie Dennis Coles to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hip-hopowców w historii tej muzyki. Ponad to uznaje się go za jednego z lepszych narratorów swego pokolenia. W dziewięćdziesiątych latach razem z RZA, zebrali pozostałych członków grupy Wu-Tang Clan, zaś w roku 1993 wydali swój debiutancki album, po dziś dzień uwielbiany przez słuchaczy, noszący tytuł: „36 Chambers”, po którym uzyskali rozgłos na skalę światową.

Znany ze swego dynamicznego flow, z emocjonalnych tekstów oraz gęstej i barwnej narracji, zawiera wiele slangu i tak zwanego strumienia świadomości. W roku 2006 MTV włączyła tego rapera do honorowej listy Najlepszych MC wszech czasów. Zaś w rok później na portalu About.com umieszczono artystę w spisie również Najlepszych MC w naszych czasach (lata 1987–2007). Nazwano go wówczas „jednym z lepszych tekściarzy w naszej epoce”. Coles, podobnie do większości członków zespołu, używa pseudonimów, które zostały zaczerpnięte z filmów, czy z mitologii. Ghostface Killah kojarzymy z filmu, pod tytułem: „Mystery of Chessboxing” (rok 1979).

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Solowa kariera artysty, rozpoczęta około dwudziestu pięciu lat wstecz, to same wybitne płyty: „Ironman” (płyta debiutancka, która trafiła na miejsce drugie w notowaniu Billboard 200, jak również na miejsce pierwsze Top Hip-Hop/R&B Albums), „Supreme Clientele” i „FishScale”. Latami wiązał swoją karierę z labelami, jak między innymi: Def Jam, Epic Records, czy też Razor Sharp. Posiada do dzisiaj na swym koncie dziesięć solowych płyt, a także kilka projektów współpracując z innymi artystami.

Podczas koncertu w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku usłyszą Państwo, między innymi przeboje z ostatniej płyty, pod tytułem: „The Lost Tapes” (wydanej 5-go października 2018 roku nakładem samego XRay Records). Na krążku gościnnie wystąpił: Snoop Dogg, Big Daddy Kane, Tricky, Ras Kass oraz E-40.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl