Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse - koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse - koncert
Dopiero na debiutanckim albumie, pod tytułem: „Mati” zanurzyła się we wrzący i zmysłowy gąszcz rytmów swojego tropikalnego państwa, czerpiąc pełnymi garściami z przebogatej tradycji tego miejsca.
Gdzie?
Klub muzyczny Parlament
Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk
Kiedy?
28 kwietnia 2019 od 22:00
Za ile?
70 zł
Organizator
Modern Look Sp. z o.o.

Siesta Festival wcześniej gościł jedynie raz artystkę pochodzącą z Mizambiku, chociaż w przypadku samej Marizy jej korzenie afrykańskie nie posiadają dużego wpływu na muzykę. Zatem z jeszcze większą przyjemnością zaprezentujemy nowe objawienie dźwięków kontynentu, który jest w kształcie serca.

Przedstawiamy Państwu zatem Selmę Uamusse, która częściowo należy do wielbionego w Sieście światowej Luzofonii. Bowiem śpiewa przede wszystkim w językach chope i changana (portugalski i nawet angielski są ciekawym kontrapunktem macierzystych słów naszej artystki). Selma Uamusse zaczynała w formacjach soulowych, śpiewała również gospel oraz jazz. Bardzo ważnym etapem w jej karierze był zespół na pół rockowy, o nazwie: Wraygunn. Dopiero na debiutanckim albumie, pod tytułem: „Mati” zanurzyła się we wrzący i zmysłowy gąszcz rytmów swojego tropikalnego państwa, czerpiąc pełnymi garściami z przebogatej tradycji tego miejsca. Sięgnęła również po instrumenty ludowe, wplotła je dodatkowo w bardziej klubowe dźwięki. Nie zrezygnowała przy tym z miłości do trąbek oraz saksofonów, co stworzyło nową i rześką jakość. Jednak najważniejszy, co artystka podkreśla sama, jest element duchowości afrykańskiej, pierwszy raz tam mocno obecny w muzyce artystki. Zatem z radością wracamy do festiwalowej tradycji tanecznych afrykańskich i upojnych nocy wprost na finał Święta Szczęśliwej Muzyki.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go kwietnia 2019 roku do gdańskiego Klubu muzycznego Parlament, znajdującego się przy ulicy Św. Ducha 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22:00, a bilety wstępu kosztują 70 złotych. Organizatorem imprezy jest Modern Look Sp. z o.o.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl