Gala operetkowa - koncert
W trakcie tradycyjnej operetkowej gali w Nowej Hucie w Alei Róż nie znajdą Państwo jaśminu, czy rzeki, jednak z pewnością nie może zabraknąć róż i, rzecz jasna świetnej muzyki.
Gdzie?
Aleja Róż
al. Róż, Kraków
Kiedy?
8 września 2018 od 20:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Krakowskie Biuro Festiwalowe

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który wykonają artyści Opery Krakowskiej. Wydarzenie to odbędzie się już 8-go września 2018 roku, w krakowskiej Alei Róż. Jest ono bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 20:00.

Usłyszą Państwo podczas tego koncertu, między innymi słynny sopranowy duet, zwany duetem kwiatów, pochodzący z: opery francuskiego kompozytora "Lakme". Kompozytor tworzył w erze romantycznej i nazywał się Leo Delibes. Głosy tytułowej bohaterki, jak również jej służki Malliki są splecione w idealnej wręcz harmonii, dokładnie jakby biały jaśmin splatał się z różami...

W trakcie tradycyjnej operetkowej gali w Nowej Hucie w Alei Róż nie znajdą Państwo jaśminu, czy rzeki, jednak z pewnością nie może zabraknąć róż i, rzecz jasna świetnej muzyki. Bizet, Rossini, Donizetti oraz Puccini tych artystów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Myślimy, że nie istnieje chyba nikt, kto chociaż raz w życiu, choćby przypadkiem, nie usłyszał toastu Alfred Libiamo...(Pijemy za miłość), pochodzącego z Traviaty samego Giuseppe Verdiego. Hitów repertuaru operowego oraz im podobnych nie zabraknie zatem w tym roku. Wokoło dzieł pięciu gigantów został zbudowany program koncertu tegorocznego, w wykonaniu solistów: Katarzyny Oleś-Blachy, Moniki Korybalskiej, Andrzeja Lamperta oraz Tomasza Kuka w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej, której przewodzi Tomasz Tokarczyk.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl