Ga-Ga Zielone Żabki Akustycznie - koncert
Muzyka zespołów przetrwała lata, zaś teksty wówczas napisane, wciąż zaskakują swoją aktualnością.
Gdzie?
Klubokawiarnia Centrala
Wąska 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
29 kwietnia 2018 od 20:00

Zielone Żabki Ga-ga to zespół, który gra muzykę ska/punk i pochodzi z Jawora. Powstał on w roku 1987. Zielone Żabki oraz GA-GA są to dwa zespoły. Na przełomie osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych lat formacje sporo namieszały na polskiej i niezależnej muzycznej scenie, głównie za sprawę jarocińskiego festiwalu. Muzyka zespołów przetrwała lata, zaś teksty wówczas napisane, wciąż zaskakują swoją aktualnością. Postacią główną w takich działaniach jest Smalec, czyli basista, wokalista, autor tekstów oraz gitarzysta. Słowem człowiek orkiestra. Już od kilku lat, razem z kolegami, kontynuują działalność korzystając z podwójnej nazwy: Zielone Żabki Ga-ga .

Sesje nagraniowe odbyły się w latach od 1995 do 1996, w trakcie których nagrana została płyta, pod tytułem: "Lekcja Historii" z dwudziestoma utworami, pięcioma nagraniami dodatkowymi w formie MP3, a także teledyskiem do utworu, pt: "Kultura". W tych sesjach uczestnikiem był również Smalec, Jagat Pita, a także Mister. Album ukazał się w roku 2003, w czerwcu. Natomiast w roku 2005 połączyły się formacje Zielonych Żabek oraz Ga-Gi, dzięki liderowi zespołów - Smalcowi. Formacja wyprodukowała płytę, pt.: „Fakty i Fikcje”, której przed-premiera miała miejsce w roku 2009, w sierpniu - Przystanek Woodstock. Natomiast nowa płyta grupy, nosząca nazwę: "Nowy porządek" pokazała się na rynku w roku 2016. Znajduje się na niej dwanaście piosenek, na których odnajdą Państwo zarówno brzmienia punkowe, jak również pulsację reggae z Jamajki, do którego formacja sięga w kilku swych kompozycjach. Wydała nową płytę, podobnie zresztą jak poprzednie płyty Zielone Żabki Ga-Ga wytwórnia Lou i Rocked Boys.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go kwietnia 2018 roku, do kołobrzeskiej Klubokawiarni Centrala, znajdującej się przy ulicy Wąskiej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl