Fortepianowa noc w planetarium: Szabolcs Esztényi

Fortepianowa noc w planetarium: Szabolcs Esztényi
Pragnie on wyzwolić właściwie z każdego całość człowieczeństwa, bo ono tkwi, właściwie w każdym z ludzi, ale nie wolno nam poddawać się strasznej presji tych okrutnych czasów.
Gdzie?
Planetarium Niebo Kopernika
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Kiedy?
21 września 2018 od 01:00
Za ile?
30 zł

Intuicyjna muzyka w kosmicznej przestrzeni? Wspominanie idei płynącej od Andrzeja Bieżana, interpretacja zaś Szabolcsa Esztényiego. Wybitny artysta kreuje nieustannie muzykę przez nauczanie, twórczość oraz wykonawstwo, natomiast o improwizacji mawia, że jest ona aktem twórczo-odtwórczym, a dzięki niemu sam muzyk może harmonijne się rozwinąć. Właśnie oto chodzi artyście w jego pedagogice. Chciałby, aby jego adepci harmonijnie się rozwijali, żeby w sensie muzycznym byli spokojni, także w sensie artystycznym, jak również mądrzy. W obecnej epoce tylko spokój jest nam naprawdę potrzebny.

Bo mamy erę brutalnej konkurencji, barbarzyństwa oraz materializmu. Wielka gonitwa, brak i czasu i cierpliwości. To wszystko aż boli, niestety. Muzyk uprawia zatem pedagogikę, jak mniema, humanistyczną, nie pragnie nikogo kreować, chodzi mu jedynie o edukację harmonijną przyszłego zawodowca muzyka. Pragnie on wyzwolić właściwie z każdego całość człowieczeństwa, bo ono tkwi, właściwie w każdym z ludzi, ale nie wolno nam poddawać się strasznej presji tych okrutnych czasów.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 21-go września 2018 roku, do warszawskiego Planetarium Niebo Kopernika, znajdującego się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 1:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl