Folkowo Bemowo: Janusz Prusinowski Kompania - koncert

Folkowo Bemowo: Janusz Prusinowski Kompania - koncert
Trasy zaś koncertowe potrafią świetnie połączyć z prowadzeniem warsztatów, a znajomość muzykalnego dawnego rzemiosła z wrażliwością bardziej współczesną.
Gdzie?
Bemowskie Centrum Kultury
Górczewska 201, 01-459 Warszawa
Kiedy?
15 grudnia 2018 od 19:00
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert premierowy nowego albumu formacji Janusz Prusinowski Kompania, pod tytułem: "Po śladach"! Koncert odbędzie się już 15-go grudnia 2018 roku, w warszawskim Bemowskim Centrum Kultury, znajdującym się przy ulicy Górczewskiej 201. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. A przed premierą odbędą się warsztaty taneczne, na które również Państwa zapraszamy!

Janusz Prusinowski Kompania są to uczniowie, jak również kontynuatorzy wiejskich śpiewaczek i muzykantów, mistrzów od improwizowanych oberków oraz mazurków, ale jednocześnie to także formacja awangardowa o bardzo charakterystycznym i trudnym do podrobienia, unikatowym brzmieniu.

Swoją muzykę dopełnią, rzecz jasna, tańcem. Trasy zaś koncertowe potrafią świetnie połączyć z prowadzeniem warsztatów, a znajomość muzykalnego dawnego rzemiosła z wrażliwością bardziej współczesną. Ich repertuar obejmuje pieśni i tańce z Centralnej Polski, a głównie są to: śpiewane mazury, improwizowane, szalone i zawirowane.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zatem gdzie jest źródło wielowarstwowej polirytmii zespołu, swobodnej oraz naturalnej, a zarazem precyzyjnej i perfekcyjnej? Skąd się wzięły niezwykłe, czasami nawet egzotyczne melodie, które podważają ograniczenia wynikające ze stroju temperowanego? Jaki jest przekaz zawarty w dawnych pieśniach i przyśpiewkach? Konsekwentne podążania za tymi właśnie pytaniami wytycza dokładnie ścieżki rozwoju grupy.

Kompania koncertowała w większej części państw europejskich, a także w Azji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale głownie koncertują w Polsce, gdzie grają setki koncertów i pokazują tym samym bogactwo oraz siłę polskiej tradycyjnej muzyki. Kuratorem cyklu jest Miron Zajfert.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl