Folkowe OKO: Chłopcy Kontra Basia - koncert

Folkowe OKO: Chłopcy Kontra Basia - koncert
Nie zapominajmy o tekście. Bo Chłopcy kontra Basia szczególnie sobie upodobali formę piosenki-opowieści.
Gdzie?
Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty
Radomska 13/21, 02-323 Warszawa
Kiedy?
6 października 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Grają muzykę, która jest zawieszona pomiędzy jazzem a folkiem, zainspirowaną tradycją, jednak opartą na tekstach oraz na muzyce autorskiej. Tworzą muzykę nieuchwytną i świeżą. Ponad to starają się zadbać o taką swoistość, lubią nieoczywiste rozwiązania tekstowe oraz muzyczne, rozsmakowują się w głoskach szeleszczących, w historiach baśniowych, w dłuższych frazach kontrabasowych i w nieregularnych rytmach.

Czasem czerpią inspiracje z tradycji jazzowych, jednak tak subtelnie, żeby nie wpadli w jego twarde ramy. Zafascynowani dawnymi melodiami kościelnymi, surowszymi obrzędowymi pieśniami, balladami, później jednak wykonują zwrot stylistyczny, żeby nie można było określić ich zespołem folkowym. Akustyczne brzmienie kontrabasu stanowi ich serce, a także dziewczęcy głos oraz perkusja. Nie zapominajmy o tekście. Bo Chłopcy kontra Basia szczególnie sobie upodobali formę piosenki-opowieści. Swoje historie więc snują z morałem, a dzieją się one w krajobrazie dawnej wsi, czy zaczarowanego miasta, nadając starszym, ludowym motywom całkowicie nowe życie oraz nowe sensy. Formacja jak do tej pory wydała EP oraz dwa albumy, pod nazwami: „Oj tak!”, jak również „O”. Nominowane do muzycznej nagrody Fryderyk. Teraz przygotowują swoją trzecią płytę.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 6-go października 2018 roku, do warszawskiej Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty, znajdującej się przy ulicy Radomskiej 13/21. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl