Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

FJJ 2018 / Babskie Granie

FJJ 2018 / Babskie Granie
 
Sięgnęła do wiecznie aktualnego piękna kurpiowskiego, w którym odkryła pokłady drzemiącej, potężnej mocy.
gdzie?Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
kiedy?4 lutego 2018 od 20:00
za ile?35 zł

Klub Żak stanie się świadkiem ciekawego wydarzenia artystycznego. 4 lutego na scenie przy alei Grunwaldzkiej 195/1975 pojawią się: artystka, Alicja Serowik oraz zaproszony przez nią kwartet BONSAI. Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Jazzu Jantar - Babskie Granie.

Alicja Serowik to wokalistka, która w ramach Babskiego Grania zaprezentuje premierę nowego albumu DO ŚË SÅJD. Na scenie pojawią się: wokal - Alicja Serowik, fortepian - Michał Marek Ciesielski, kontrabas - Krzysztof Słomkowski, akordeon - Arek Czernysz, perkusja - Adam Golicki. Kwartet Bonsai w składzie: skrzypce - Magdalena Zwijacz oraz Sylwia Namroży, wiolonczela - Weronika Kulpa, altówka - Weronika Wiśniewska.

„DO ŚË SÅJD”, czyli najnowsza płyta wokalistki Alicji Serowik inspirowana kurpiowskimi pieśniami. Płyta stanowi kontynuację projektu, który w 2016 roku, w marcu zaowocował EPką. Album ma aż dziesięć kawałków, które inspirowane są wiedzą na temat muzycznej kultury ludu kurpiowskiego. To muzyczne opowieści o codziennej egzystencji zwykłych ludzi, tradycjach, obyczajach. Aranżacje muzyczne zakwalifikować można w kategoriach muzyki improwizowanej. Pośród tradycyjnych utworów odnaleźć można kompozycje własne, które wyszły spod pióra pianisty Michała Marka Ciesielskiego - który podczas nagrania płyty odpowiedzialny był za aranżacje muzyczne.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Element autorski to wyraz współczesnego, osobistego spojrzenia na przestrzeń kurpiowskiej muzyki. Podczas nagrania płyty artystce towarzyszyli trójmiejscy artyści, którzy znani są dobrze z Festiwalu Jazz Jantar. Są to: kontrabasista - Krzysztof Słomkowski, akordeonista - Arek Czernysz, perkusista - Adam Golicki oraz muzycy z kwartetu smyczkowego BONSAI.

Dla improwizujących muzyków ponowne odczytanie silnie umocowanych w tradycji kompozycji oraz próba spojrzenia na muzykę przez pryzmat absolutnej swobody wypowiedzi stanowiło szansę na to, by nadać tym kompozycjom nowe życie. Artystka, Alicja Serowik opowiadając o płycie zawróciła uwagę na fakt, iż podczas prac pragnęła pogodzić stylistykę pieśni kurpiowskich z przekazem jazzowym. Przekonuje, że zależało jej na wykreowaniu dzieła, które stało się spoiwem dla kolorowych muzycznych środków wyrazu. Sięgnęła do wiecznie aktualnego piękna kurpiowskiego, w którym odkryła pokłady drzemiącej, potężnej mocy. Wspólnie z artystami, którzy towarzyszyli jej podczas nagrania płyty starali się ukazać nieuchwytną tęsknotę i melancholię, odrobinę zadumy i duszy, kroplę światła i mroku oraz to co surowe i łagodne w kurpiowskiej tradycji.

Serdecznie zapraszamy do Klubu Żak. Koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl