Fisz Emade Tworzywo w Zaklętych Rewirach!
Od roku 2001 wydali już dziesięć albumów utrzymanych w hiphopowej stylistyce, o której niektórzy znawcy mówią: eklektyczno-hiphopowy klimat.
Gdzie?
Zaklęte Rewiry
Krakowska 100, 50-427 Wrocław
Kiedy?
22 listopada 2018 od 20:00

Serdecznie zapraszamy na koncert w Zaklętych Rewirach! Na wrocławskiej scenie przy ulicy Krakowskiej 100, 22 listopada o godzinie 20.00 pojawi się Fisz Emade Tworzywo! Raz jeszcze serdecznie zapraszamy, tym razem w imieniu organizatora koncertu: wROCKfest.pl.

Fisz Emade Tworzywo to jedna z najistotniejszych formacji na polskim rynku muzycznym. Od roku 2001 wydali już dziesięć albumów utrzymanych w hiphopowej stylistyce, o której niektórzy znawcy mówią: eklektyczno-hiphopowy klimat. To prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hiphopie. Nowatorskie propozycje wprowadzone zostały z ogromnym wyczuciem i z najwyższego pułapu artystycznego. Zachwycały i nadal zachwycają teksty oscylujące wokół klimatów charakterystycznych dla Native Tongues. Nieprzerwanie,z powodzeniem do dnia dzisiejszego bracia wciąż eksperymentują. Towarzyszy im staranie, by wszystkie wynalazki, które wychodzą spod ich pióra łączył jeden składnik - zaangażowanie i wysoka jakość. Podczas koncertów występują jako formacja FISZ EMADE TWORZYWO. Na scenie pojawiają się w silnie poszerzonym składzie, wsparci świetnymi muzykami.

Album „Mamut”, wydany w 2014 roku, stanowi jedno z najmocniejszych dokonań zespołu. Uznany został przez wielu muzycznych dziennikarzy za płytę roku. Krążek otrzymał status Platynowej Płyty. Pochwalić się może także tytułem laureata w konkursie Fryderyki 2015, wyróżnienie otrzymał w kategorii Elektronika/Indie/Alternatywa - Album Roku.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

9 marca światło dzienne ujrzała długo wyczekiwana pozycja, kompilacja nagrań zespołu, która stanowi podsumowanie jedenastoletniej działalność formacji Fisz Emade (2000- 2011). Okres ten charakteryzuje się szczególnie rapowym charakterem w twórczości Tworzywa.Towarzyszą mu narracyjne utwory, które są zdecydowanie mniej melodyjne i rozśpiewane w porównaniu z późniejszą twórczością. To flagowy przykład twórczości z lat dziewięćdziesiątych, gdy kawałki pełne dystansu oraz poczucia humoru wypełniały refleksyjne teksty. Były to zwykle monologi pokaźnych rozmiarów, tak charakterystyczne dla hiphopu lat 90., gatunku prawie że rewolucyjnego.

Fisz odnosząc się do tego okresu, zaznacza, iż trudno mu określić gatunek muzyki, który aktualnie tworzy. Jest pewien, że gdyby nie hiphopowa przeszłość, nie byłoby ich dziś na muzycznej scenie. Inspiracji szukali w twórczości takich zespołów jak: BEASTIE BOYS i Tribe Called Quest.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl